Değişim başladı (mı) ?

Değişim başladı (mı) ?

20 yıllık AK Parti iktidarı en zor zamanları yaşıyor. Ekonomideki kötü gidişatı engelleyemedikleri için muhalefetin sesi yükseliyor.

Önce Sayın Akşener’in Denizli’de arkasından Sayın Kılıçdaroğlunun Mersin’de meydana sığmayan kalabalıkları gören iktidar bu meydanlardan geldiğini unutarak kalabalık halkın sayısını düşük göstererek önemsizleştirmeye çalışıyor.

Sayın Akşener’in meclis gurup toplantılarına davet ettiği halktan kişileri gurup kürsüsüne çıkarıp konuşturmasına benzer bir uygulamayı Sn Kılıçdaroğlu Mersin mitinginde yaptı.

Halk artık susmuyor çünkü kimisi işsiz kimisi aç kimisi çocuğuna şifa arıyor kimisi de ürününü satamıyor ağaçlarını kesiyor.

20 yıllık AK Parti iktidarının ekonomi projesi iflas etti, neden iflas etti derseniz tüketimi körükleyen planlamayı doğru yapmayan liyakatli atamalar yapmadığı için işinin ehli olanları kenarda tutan uyarıları dikkate almayan muhalefeti düşman gibi görüp muhalefetin taleplerini kabul etmeyen bir anlayış bu sonucu getirdi.

Geçen birisi yazmış Almanya’da benzin mazot bizden pahalı diye, arkadaş insan bu kadar mı yanlı olur anlayamadım.

Almanya’da en az 1600 Euro alıyor asgari ücretli ve 1.5 Euro mazot fiyatı yani Almanya’da asgari ücretli 1000 litreden fazla mazot alıyor. Peki Türkiye’de durum ne yaklaşık 3000 lira asgari ücretle 300 litre mazot alabiliyor yani üçte birinden az.

Örneği çoğaltabiliriz et beyaz eşya araba süt ve elektronik eşya fiyatlarını karşılaştırırsak bizim aldığımız maaşların satın alma gücünün ne kadar düştüğünü görebilirsiniz. Rahmetlik Demirel’in sözüdür, tencerenin götüremeyeceği iktidar yoktur.

Evde çocuğu aç kalan işsiz baba bugüne kadar 10 defa destek vermiş olsa da artık oy vermeyeceğini açıkça söylüyor.

Meydanları dolduran insanlar sadece siyasi taraftar değil.

Problem yok dediğimizde problem çözülmediği gibi AK Parti’li yöneticiler sorunumuz yok dediklerinde sorun çözülmüyor. Bir arkadaşım için hastaneye gidiyoruz sosyal güvencesi olmasına rağmen tedavi olabilmek için sürekli ekstra para ödemek zorunda kalıyor. Hani Almanya ile kıyaslama yapan arkadaşlar varya onlara söylüyorum Almanya’da bunlar yok arkadaş!!

Değişim başladı çünkü insanımız artık yoruldu umudunu kaybediyor çocuğun işsiz kalmasına dayanamıyor pazara çıktığında canının istediğini alamıyor işte bu yüzden değişim istiyor.

Geçtiğimiz günlerde seçimi yapılan DSYB başkanlığına duyduğumuza göre Bakanlığın çıkardığı adaya rağmen Kamil Özcan kazandı. Kendisini tebrik ederim.

Bu gün her ne kadar bizi davet etmediyse de Burdur protokolüne STK örgütlerine basına teşekkür için verdiği kahvaltıda Burdur’un tek vücut olduğunu ve kazanmasında payının büyük olduğunu söylemiş.

Burdur’un tüm söz ve makam sahibi kişileri bu seçimde elinden geleni yapmıştır doğrudur ama Burdur’un gücü Bakana karşı yetmez asıl önemli olan Kamil Özcan Başkanın gerektiğinde Üyesi için koltuktan vazgeçeceğini hükümete karşı üreticinin yanında olacağını ifade ettiğini üreticinin talebini de hep ifade edeceğini yüksek sesle dile getirmesidir.

Bugün Türkiye Barolar Birliği seçimi de aynı gerekçe ile hükümetin kaybettiği bir seçim olmuştur.

Artık STK’lar da sesini yükseltmeye başladı.

Geçen günlerde TÜSİAD da ekonomiyi eleştirdi. Sayın Cumhurbaşkanımız onlara da fırça attı ama çözüm bu değil.

Sayın Kılıçdaroğlunun bir devlet kurumunu önce bir vatandaş sonra da bir genel başkan olarak ziyaret etme hakkı vardır. TÜİK müdürünün nezaketsiz davranışı bir bakıma psikolojik üstünlüğü Kılıçdaroğlunun aldığını gösteriyor.

İyi Saadet Demokrat Deva Gelecek Partileri sokaktan eksik kalmıyor. Akp ise sokaktan çekildi çünkü halkın tepkisinden çekinmeye başladı. MHP ise varlığını sadece akpnin iktidarına bağladı.

Ekonomi böyle giderse 2023’e kalmayacak bir genel seçim yaşayacağız.
Anketler cumhur ittifakının oyunun düştüğünü millet ittifakının oyunun ise yükseldiğini gösteriyor.

AK Parti asgari ücrete zam yapacak sağlık çalışanlara fazla maaş verecek faizi düşürüp kredi dağıtacak 3600 ek göstergeyi vereceğini ifade edecek ve çok hızlı bir seçime gidecek.

Ne yaparsa yapsın vatandaş ekonomik olarak sürekli nefes alabileceğine inanmazsa hepsi boşa gidecek. Bence seçim 2022 yılı içersinde hem de sonunu görmeden belki bir ihtimal mahsül tarladan kalkar kalkmaz yapılacak.

Yani bu yıl seçim yılı olacak hazırlıklar çoktan başladı. Muhalefete uyumak yok özellikle örgütlere çok görev düşüyor çünkü yapılan en küçük hata tüm partiye mal edilecek.

Değişim başladı artık durmayacak hayırlısı neyse o olsun.