CUMHURİYET MEYDANINDA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk büstüne çelenk sunma töreni gerçekleştirilerek kutlandı.
 
Tören, günün anlam ve önemini belirten konuşma, Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’ın Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk büstüne çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ile sona erdi.
 
Tören bitimi açıklamalarda bulunan Emre Çay, “Ümit ederim ki bir sonraki öğretmenler gününe daha sağlıklı birbirimiz ile kucaklaşabildiğimiz uzaklaşmadığımız yakınlaştığımız bir öğretmenler günü olsun istiyorum. Dediğim gibi öğretmenlik mesleği fedakârlık isteyen bir meslek tabi ki diğer pek çok sağlıkçılar gibi meslekler de büyük fedakarlıklar göstermekte. Öğretmenlerimiz bu pandemi sürecinde uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitimden daha çok efor sarf ederek öğrencilerinin ne kadar yakınında olmaya çalıştıklarına biz şahidiz görüyoruz. Allah emeklerimizi zayi etmesin. Hepsine sağlık huzur ve başarı diliyorum. Hepimizin günü kutlu olsun.” Şeklinde konuştu.
 
Kaynak: (bakayrıntı)