CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILACAK

3. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri ile Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Açılış Töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek

13 Mart Cuma günü üniversitemizde gerçekleştirilecek iki önemli tören için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemize geliyor.
3. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Vatan şairimizin adını ve onun düşünce iklimini yaşatmak ve yüceltmek amacıyla düzenlenen “Mehmet Akif Ersoy Uluslararası Bilim ve Sanat Ödülleri” töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile sahiplerini buluyor.

Ödüller, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sanatta Başarı ile Türk İslam Kültürüne Hizmetin yanı sıra Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülleri olmak üzere 5 kategoride verilecek.

Birincisi 2016 yılında Cumhurbaşkanlığımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve teşrifleriyle Burdur’da, ikincisi 2017 yılında Dışişleri Bakanlığımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta’nın katılımlarıyla Akif’in ata toprakları olan Arnavutluk’un başkenti Tiran’da gerçekleştirilmişti. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreni yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle üniversitemizin İstiklal yerleşkesinde yer alan Lavanta tepesi otelinde gerçekleştirecek.

Mehmet Akif Ersoy üniversitesi Sporcu Eğitimi ve Sporcu Kamp Merkezimizin açılışını da Cumhurbaşkanımız yapacak

Cumhurbaşkanımızın destek ve himayelerinde yatırımı tamamlanan ve faaliyete geçen Sporu Eğitim ve Kamp Merkezimiz, yine aynı gün açılışı yapılacak.

Açılışı gerçekleştirilecek olan Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi içerisinde Spor Bilimlerinin yeni fakülte binası, 15 bin kişilik seyirci kapasiteli Spor Toto MAKÜ Stadyumu ile her düzeyden sporcuların kamp yapabileceği Lavanta Tepesi Hotel bulunuyor.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz da yaptığı açıklamada “Birinci Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödüllerini Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ve onların teşrifleriyle Burdur’da gerçekleştirmiştik. Bu yıl, üçüncüsünü düzenlediğimiz ödül törenimize yine Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca Burdur’u sporun başkenti yapmak gibi muazzam bir misyonu üstlenen Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezimizin de Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açılışını yapıyor olmak bizleri gururlandırmaktadır. Bu vesile ile başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu tesislerin yapımında emeği geçen ve bize destek veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile tüm kurumlara ve yöneticilerimize üniversitem adına teşekkür ediyorum.” dedi.