Chp’li geçmiş dönem il Başkanı Erman “Yazıktır günahtır yaaa”

Erman Başkandan 42 Hemşirenin değişik birimlerde aylardır korunmasına yönelik çıkan haber üzerinden bir tarafta arkalarına aldıkları dayıları sayesine covid servislerinde çalışmaktan korunan 42 hemşire diğer taraftan aylardır gecesiyle gündüzüyle hem kendileri hemde ailelerinin canlarını tehlikeye atarak mücadale eden sağlık emekçilerinin günahını kim çekecek dedi.

Geçmiş Dönemin başarılı il başkanlarından Erman sosyal medya hesabı üzerinden şu sözlere yer verdi

“Sağlık Müdürü Dr Reha kimdir bilmem tanımam. Ama müdür yaptıklarına göre kesin beş vakit namazında niyazında bir arkadaşımızdır. Peki ben şimdi soruyorum.

1- Aylardır Covid servislerinde canları pahasına çalışan,perişan olan hem kendi canlarını koruma,hem Ailelerine bulaştırmama, hemde hastalara şifa olma stresi altında ezilen onca sağlık emekçilerinin günahını kim çekecek.

2- Sağlık Müdürü tarafından koruna bu 42 hemşire arkadaş, meslektaşlarınız bu kadar perişan halde çalışmaya çalışırken sizler arkanıza aldığınız dayılarınız sayesine hangi vicdan ve rahatlık içerisinde günlerinizi masa başlarında geçirebildiniz. Yastığa kafanızı nasıl huzurla koydunuz?

3-Her fırsatta Dine ve Müslümanlığa vurgu yapan AKP li kardeşlerime soruyorum. Hak yemek, Kul hakkına gasp etmek,zulm etmek dinimizin neresinde var….
Yazıktır günahtır yaaa
El insaffff”