CHP’Lİ BURHAN CAHİT KARAKURT AÇIK VE NET KONUŞTU

Geçtiğimiz günlerde 02/03/2021 Tarihinde GÜRHABER Sitesinde de yayınlanan “Burdur CHP’de Neler Oluyor” yazısına CHP’nin Burdur’un önde gelen isimlerinden Burhan Cahit KARAKURT yanıt verdi.

Karakurt, “Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ederek siyasi hayatımı başka bir partide sürdürmek aklımın bir köşesinden geçmemektedir. Politikayı Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında yapmaktan gurur duyuyor ve bu gurur ile politik hayatıma Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında devam edeceği.” dedi

İşte Karakurt’un cevap metni:

Sayın GÜRAKSU

02/03/2021 Tarihinde Haber Siteniz de yayınlanan “Burdur CHP’de Neler Oluyor” başlıklı haber-yorum da ismim doğrudan zikredilmese de atıfta bulunularak cevap hakkımın doğduğuna inanıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi düşüncelerin tartışıldığı demokratik bir partidir. Düşüncelerim nedeniyle parti değiştirmek ise inancıma uygun olmayan bir harekettir. Bugüne kadar aklıma gelmediği gibi bugünden sonra da Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ederek siyasi hayatımı başka bir partide sürdürmek aklımın bir köşesinden geçmemektedir. Politikayı Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında yapmaktan gurur duyuyor ve bu gurur ile politik hayatıma Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında devam edeceğimi sizin ve nezdinizde tüm kamuoyunun bilmesini istiyorum.

Yazınızda benim de içinde bulunduğum önceki dönem Belediye Meclis üyelerinin Sayın Belediye Başkanı ile olan düşünce ayrılıklarından bahsetmişsiniz. Kullandığınız tabiri şık bulmadığımı bilmenizi isterim. Cumhuriyet Halk Partisinde görüş ayrılıkları olabilir, bakış tarzlarımız farklı yorumlar doğurabilir ama bu tip durumlar bizi birbirimizden koparmaz aksine ilişkilerimizi sağlamlaştırır.

Sayın GÜRAKSU

Düşüncelerimi parti içinde daha şiddetli parti dışında ise daha koruyucu ama doğrulardan ayrılmadan söylemeyi şiar edinmiş biriyim. Bu düsturum bugüne kadar nasıl geldiyse bugünden sonra da parti ahlakı içinde ve saygı çerçevesinde devam edecektir. Elimden gelen ne varsa Cumhuriyet Halk Partisinden ayrılarak siyasi hayatına başka partilerde devam etme kararsızlığında kalan arkadaşlarımızı parti içinde siyaset yapma yolunda ikna etmeye çalışacağım, hiçbir arkadaşımızın bir başka siyasi oluşuma kaymasına gönlüm razı değildir. Bu ikileme düşmüş tüm arkadaşlarıma da çağrım siyaseti Cumhuriyet Halk Partisinde sürdürmemizin en doğru yöntem olacağıdır. Yaşasın Türkiye, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi. Saygılarımla