CHP’Lİ BAŞKANLAR BURDUR’DA BİR ARAYA GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi İl Belediye Başkanları, CHP’li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ev sahipliğinde Burdur’da bir araya geldi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP’li İl Belediye Başkanları Basın Mensupları ile toplantı düzenlediler ve sorularını yanıtladılar. 

Pandemi süreci nedeni ile 2 ay aradan sonra Burdur da gerçekleşen toplantıya Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Görevden uzaklaştırılan eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman katıldı.

Toplantı’da açılış konuşmasını ev sahipliği yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, konuşmasında; “Türkiye’de İl Belediye Başkanı olarak görev yapan 9 Belediye Başkanımızı Burdur’da misafir ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partili İl Belediye Başkanları olarak üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz gündemli toplantıların bu dönemki görevini biz Burdur’da üstlenerek Belediye Başkanlarımızla birlikte belirlediğimiz gündemler çerçevesinde gerçekleştireceğiz. Nisan ayında yapmayı planladığımız toplantı malum KOVİD-19 salgını nedeniyle tüm Türkiye’de olduğu gibi bizim de aldığımız tedbirler ile toplantıyı Temmuz ayına ertelemek durumunda kaldık.

Bugün güller, göller ve gönüller diyarı, Pisidya’nın bir dönem başkentliğini yapmış şu anda da Salda Gölü, Sagalassos, Kibyra, Lavantasıyla yeniden Türkiye gündemine gelen Burdur’un en güzel zamanı olması bizim için bir avantaj oldu. Çünkü değerli Belediye Başkanlarımız her biri ayrı ayrı kendi yöresinde kendi illerinde en yüksek oyları alarak seçilmiş ve halkın güveniyle yeniden göreve devam eden Başkanlarımız, Burdur’umuzun tanıtımına önemli katkılar vereceklerdir.

Covid-19 salgını nedeniyle bir çok yerel yönetimin zorlandığı ve yerel yönetimlerin mali tablolarındaki bir takım sıkıntıların, varlığının her dakika ortaya çıktığı bu süreçte bugünkü toplantımızın gündem maddelerinden bir tanesinde 2019-2020 yılı mali tablolarını analiz edeceğiz ve KOVİD-19 salgını nedeniyle yerel yönetimlerde yapılan çalışmalarda tecrübe paylaşımı ve bilgi aktarımı yapacağız. Çıkardığımız sonucu Genel Merkezimize sunacağız. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Sayın Sağlık Bakanımızın Türkiye’nin en az salgın bulaş sonucunu aldığımız illerden birisi olarak, Burdur olarak anılmaktan da son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantıda soru cevap bölümün de bir gazetecinin “ Burdur hariç diğer illerdeki belediye başkanları biraz daha rahat, çünkü o illerde Bayram Özçelik gibi tecrübeli bir iktidar  millet vekili yok.” sorusuna Bolu Belediye Başkanı ve eski millet vekili Tanju Özcan “Yıllarca Sayın Özçelik ile birlikte çalıştık. Özçelik’in siyasi anlayışı yardımcı olmak değil engellemek üzerine. Sayın Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in bizlere göre işi daha zor” dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Basına kapalı toplantıda, Kurum bütçe karşılaştırması ve projeler hakkında değerlendirmeler yapıldı yeni hizmetler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 

CHP’li Başkanlar ve Başkan Ercegiz,  Sultandere Fen İşleri Kampüsünü gezdiler. Projelerden bahsederek, atölyeleri ziyaret ettiler.

Günün anlamlı gününden CHP İl Belediye Başkanlarından kareler