CHP YEŞİLOVANIN KAZANIMIN FAKTÖRLERİ

Cumhuriyet Halk Partisinde Burdur Merkez ve Yeşilova haricinde hiç bir başarı göstermemesi acı bir tablo CHP Burdur açısından. Burdur Merkez için kolay bir seçim olsa da Başkan Ali Orkun Ercengiz açık bir fark ile seçimi kazandı. Gel gelelim ilçelere burada CHP açısından büyük bir başarı elde edilmiş değil sadece ve sadece Yeşilova ilçesinde kıyasıya bir yarış gerçekleşti bu ilçenin kazanılmasında önemli faktörlerden birisi Yeşilova İlçe Başkanı Av. Ferdi Ay oldu.

Masal niteliğinde geçen bu yarışta CHP’nin Yeşilova kalesinde Belediye Başkan adayı Mümtaz Şenel eğilim yoklamasında birinci olarak eski Belediye Başkanı Nuri Özbek’e açık bir fark atmış ve Yeşilova Belediye Başkan adayı olmuştu.

Mümtaz Şenel Belediye Başkan aday seçilirken hemen hemen her kesim ile arası bozulan Nuri Özbek ise 99 oy alarak sondan 3.sıraya geriledi.

Bu seçim çalışmalarının gizli kahramanları Ferdi Ay ve yönetimin içerisindeki kişilerdir, 31 Mart yerel seçimlerinde seçim çalışmalarında büyük rol oynayan kişilerin emekleri asla göz ardı edilemez bence seçimin ana faktörü Ferdi Ay ve yönetimi.

Mümtaz Şenel adaylığını açıkladığı günden itibaren hemen hemen herkesin desteğini arkasına alarak seçimlerden önce kazanacağının sinyallerini vermeye başlamışken bu durum karşısında dönemin Belediye Başkanı Nuri Özbek herkesimden kişiler ile çatışmalarına devam etti ve sosyal medya üzerinden vatandaşlara partililere sataşan eski belediye Başkanı Nuri Özbek Cumhuriyet Halk Partisi adayı Mümtaz Şenel’in kazanmasına engel olamadı.

Nuri Özbek,in kampanya sürecinde partililer ve vatandaşlar arasından, Ak Partiye çalıştığı iddia edildi. Bu çekememezliği anlamış değilim hani deriz ya hep koltuk meraklısı olan insanlardan partiye hiç bir faydası olmaz diye bunu sizlerin taktirine bırakıyorum. Belediye Başkanı Mümtaz Şenel mazbata sonrası  devir teslim için Belediye’ye gittiğinde  Nuri Özbek’in olmaması bu durumu daha açık ortaya koymuyor mu sizce.?

Nuri Özbek’in disipline verilerek partiden uzaklaştırılacağı öne sürülüyor ama bence bu saat’den sonra şahsi görüşüm buna gerek olmadığının altını çizmek isterim.

Dediğim gibi CHP’nin kalesini bu tüm olaylardan sonra CHP’ye kazandıran İlçe Başkanı Av. Ferdi Ay ve Yönetimini canı gönülden kutlarım azimli çalışmaları sonucunda gecelerini gündüzlerini Partilerinin başarısı için ve Belediye Başkanlığını kazanma çabaları dolayısı Yeşilova’da CHP kazanmıştır.

5 yıllık Başkanlık görevi sürecince Yeşilova ilçesini diğer ilçelere örnek ilçe olarak gösterecek olan Başkan Mümtaz Şenel’e başarılar dilerim.