CHP Merkez ilçe Seçimleri toz duman!

Merkez ilçe seçimlerinin köyler hariç 35 mahallenin yarısına gelindiğinde ibreler Merkez İlçe adayı Serkan Şimşek ve ekibine doğru dönüyor.Liste savaşlarında partinin ak saçlılarının Atatürk Mah. çizilmesinin ardından mevcut merkez ilçe Başkan ve merkez ilçe başkan adayı Sıdıka Oğuzkan ekibi cepheyi genişletti.
 
Eski bir meclis üyesinin bana yaptığı çağrıda neden bunları yazmadığımın hesabını sorarken iki yıl öncesinin mahalle delegeliği seçimleri hesabının görülmeye çalışıldığını iki yıl önce merkez ilçenin kapısını kırdıkları için mahkemelik olanların ise bu seçimde gizliden yan yana durduğunu gösteriyor.
 
Ancak mevcut milletvekilini ve örgütün eski il başkanlarını hatta eski belediye başkanını çizdirecek kadar işi farklı bir noktaya getiren liste savaşları Oğuzkan ve ekibini zorlayacak gibi gözüküyor.
 
Edindiğimiz bilgiye göre başta vekil olmak üzere neredeyse tüm eski parti büyükleri istemeden taraf olmuş durumda.Oğuzkan ve ekibinin vekil Göker ve Ali Başkan’ın Şimşek’i aday çıkardı söylemleri Şimşek’e kendiliğinden oy getiriyor. Seçimlerin yapıldığı örgüt binası girişinden itibaren iki tarafın ekiplerince kuşatılmış adeta üye abluka altında sandığa gidiyor.
 
Daha önce de yazdığım gibi sakin olanın ve örgüte katkı koyacağına inanılanın kazanacağı bir seçim. Bu dönemde Belediye ve il genel meclisi üyelerinin seçime temkinli yaklaşması ve yayınlanan genelge gereği zaten delege olmayacak olmaları biraz onları rahatlatmış.
 
İlk başta Şimşek’in etrafındaki ekip cılız gözükse de her geçen gün çember genişliyor ve daha fazla partiliyi etrafına topluyor, Oğuzkan ve ekibinin ise son günlerde sürekli mahallelerde kaybetmesi neticesinde gerilmeleri zaman zaman partide küçük tartışmalara neden oluyor.
 
Gözlemim şuki Oğuzkan ve ekibi merkez köylerdeki gücüne güvenip bu iş bitmedi derken bir il başkanı çıkar mı acaba diye de bekliyorlar. Delege seçimlerinin sonucu ne olursa olsun il başkanı adayı eğer vekil ve başkanın anlaşamayacağı biri olursa onların kenarda duracağını sanmıyorum.
 
Geçenlerde bir yorumda Ali Başkana yakın listelerin kaybettiğinin yazıldığını okuduğumda güldüm. Çünkü Ali Başkan net bir taraf ortaya koymadı ve kazanan delegelerin de hepsini tanıdığından kim kimin adamı kim değil konuşmak bence yanlış.
 
2017’de önce merkez ilçe sonra da il Bşk seçiminde kazanan tarafta yer alan başkan yerel seçimlerden daha güçlenmiş çıktı. Her ne kadar eski Meclis üyesi arkadaşım benden yazmamı istese de bugün yazdıklarım onu yine üzecek 🙂 Çünkü bu defa karşısına aldıkları sadece Ali Başkan değil aynı zamanda Göker vekil ve izzet Başkan da olacak. Aslında daha önce karşı karşı olan birçok kimseyi bu seçimler yan yana getiriyor. Belki de 2020’de olası bir erken seçime kırılıp dökülmeden gitmek gerekir. Sıdıka Başkan ve Serkan Başkan ortak bir listeyle seçime gidebilir. Sıdıka Başkan deneyimi ile Serkan’a katkı verip partiyi büyütebilirler. Genç dinamik bir ekibe bir abla çok da yakışır bana göre.
 
Şimdilik yazacaklarım bu kadar ancak yazdığım yazılardan dolayı alınıp gücenen olmasın çünkü ben bu partiye gönül vermiş bir gazeteciyim düşündüklerimi yazarım isteyen beğenir okur istemeyen okumayabilir o da onun özgürlüğü