CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ÖZMEN ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Gençlik Kolları Başkanı Özgür Özmen yazılı bir basın açıklaması yayımladı.
 
Özmen Öğrenciler adına şehre değer sağlayan öğrencilerin Corona virüsü salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında üniversitelerin tatil ilan etmesi yurtlarda kalan öğrencilerin evlerine gitmesi ile apart ve yurt kira ödemeleri devam edecek mi diyerek Öğrencilerin sorunlarını dile getirdi.
 
Özmen kendilerinin ülkenin evlatları olarak bu zor zamanlarda, Devleti yanlarında görmek istediklerini belirtirken, Öğrencilerin memleketlerinde olduklarını bu neden ile bu zor şartlar altında ailelerin büyük bir bölümü salgın Corona virüsü nedeni ile işlerine gidemediklerini vurguladı. Bunun yanı sıra şehir de kalan öğrencilerin bir bölümü kiralarını karşılamak için part time çalıştıklarını ama Corona virüsü nedeni ile restoranlar, kafeterya ların kapalı olduğunu bu yönden öğrencilerin kiralarını ödemekte zorlandıklarını dile getirdi.
 
Bu yüzden en azından Öğrenciler memleketlerinde oldukları sürece apart ve yurt kira alınmasın diyerek Öğrencilerin sesi oldu. Özmen ayrıca Öğrencilerin cebinden şu zor durumda para çıkmasını kimsenin arzu etmediğini ancak Burdur’da faaliyet gösteren apart işletmecilerinin çoğunun mülk sahiplerine karşı kiraları işlemeye devam etiğini, Mülk sahibi Apart İşletmecisi olanların da ciddi kredi ödemeleri var bu yüzden Hakkaniyetli bir çözüm yolu bulunulmasını istedi. 
 
CHP Burdur İl Gençlik Kolları Başkanı Özgür Özmen’in Basın açıklamasında şu sözlere yer verdi;
 
Değerli basın mensupları öncelikle şunu belirtmek isterim. Dünya’da yayılan COVİD-19 virüsü ülkemizde etkisini göstermeye başladı. Öncelikte ilk olarak şunu söylemek isterim ülkemizin fedakar sağlık ekiplerimizi CORONA virüs için hastanelerimizde bizlerin sağlığı için gece gündüz aralıksız mücadele etikleri için şahsım ve milletimiz adına teşekkürlerimizi sunarım.
 
Devletimiz Ülkemizde ciddi ölümcül bir virüs karşısında sıkı önlemler alarak tedbirleri arttırdı. Bu neticeden dolayı bir çok, okullar, üniversiteler, işletmeler kapandı hatta bir çok kişi ve part time çalışan öğrenciler işsiz kaldı. Peki kapanan işletmelerde çalışan işçiler ne yapacak? Bunun yanına apart ve yurtlarda kira ödemek için çalışan öğrenciler kiralarını nasıl ödeyecek? sorusunu sormak zorundayız.
 
Şehrin kalkınmasına en büyük katkıyı sağlayan öğrencilerimiz, (COVİD-19) virüsü nedeniyle memleketlerine dönmek mecburiyetinde kaldılar. Bir çok öğrencinin ailesi işlerine gidemiyor, ücretsiz izindeler. Kafelerde, eğlence merkezlerinde part-time çalışan öğrenciler şu anda virüs nedeniyle çalışamıyorlar. Bu süreçte apart, yurt ve ev sahiplerinden daha anlayışlı olmalarını bekliyoruz. Vakit BİRLİK ve BERABERLİK vaktidir. Bizler bu ülkenin evlatları olarak, bu zor zamanlarda Devletin gücünü yanımızda, varlığını da yuvamızda görmek istiyoruz.
 
Öğrenci kardeşlerimizin cebinden şu durumda para çıkmasını kimse arzu etmez. Ancak Burdur’da faaliyet gösteren apart işletmecilerinin çoğunun mülk sahiplerine karşı kiraları işlemeye devam ediyor. Mülk sahibi Apart İşletmecisi olanların da ciddi kredi ödemeleri var.
 
Hakkaniyetli bir çözüm yolu bulmalıyız. Bir öğrencinin yararlanmadığı konaklama bedeli üzerinden 5 birim mağduriyeti olacaksa ortalama bir apart işletmecisinin alacaklarından vazgeçmesi durumunda en az 100 birim mağduriyeti olacak. Kamu gücü ve teşvikine ihtiyacımız var. Yani herkes madur mülk sahibi de kiracı da devlet teşvikine ihtiyacımız var. Yetkililerden yardım istiyoruz…
 
Özgür ÖZMEN
Burdur il gençlik kolları başkanı