CHP BURDUR MERKEZ İLÇE’DEN İSRAİL KATLİAMINA SERT TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, İsrail tarafından Filistin halkına yönelik yaptığı katliamı sert bir dille kınayarak, “İsrail’in Filistinlilere yaptığı katliamı Merkez İlçe Başkanlığı olarak şiddetle kınıyoruz.

Filistin konusunu Türkiye’nin gündemine ilk defa devrimcilerin getirdiğini savunan Merkez İlçe Başkanı Oğuzkan, “Deniz Gezmiş ve arkadaşları Filistin konusunu Türkiye’nin gündemine 1960’da getirdiler. 1973’de Filistin’deki Lübnan kampına İsrail Deniz Kuvvetlerinin saldırması sonucu 8 devrimci hayatını kaybetti. Bugüne kadar 3 binden fazla devrimci CHP’li Yurtsever insan Filistin’e gidip Filistin davası için can verdi” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Oğuzkan Filistin halkının yalnız olmadığını diyerek ; “CHP olarak antiemperyalist mücadele vermiş, savaş meydanlarında kurulmuş bir parti olarak her zaman mazlum halkların yanındayız. Filistin halkına sonunda kadar CHP ve Türkiye Cumhuriyeti sahip çıkacak. Bizler din, dil, renk, mezhep sınıf ayrımı yapmadan bütün insanlığı kucaklayan sosyal demokrat hareketiz. Bu anlamda da kalbimiz Filistinliler için atıyor. İsrail’in Filistin’e olan katliamını lanetliyoruz. İsrail bunun hesabını verecek” dedi.