CHP BERLİN BİRLİĞİ CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Türk tarihinin en büyük devrimi olan Cumhuriyet Bayramı yurtdışında da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu Kapsamda CHP Berlin Birliği Cumhuriyet Balosu gerçekleştirdi. İlginin hayli yoğun olduğu etkinlikte davetliler hep birlikte Cumhuriyet’in kuruluşunu coşkuyla kutladı. CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş’ın konuk olduğu etkinlikte, Cumhuriyet’in önemine vurgu yapıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi Berlin birliğinin organize etiği, Sheraton Berlin Grand Hotel Esplanade, 29 Ekim Cumhuriyetin kuruluşunun 95. Yılı büyük bir ilgi ve coşkuyla kutlandı.

Bir açılış konuşması yapan CHP Berlin birliği Başkanı Kenan Kolat, Monarşi’den Cumhuriyet’e giden süreci vurgulayarak, Cumhuriyet’in bir yönetim şekli olarak erdemlerinden söz etti.
Kolat, Cumhuriyet’in her zaman Laiklik ilkesi ile birlikte düşünülmesi gerektinin altını çizerek, Almanya’da yaşayan gençleri nasıl Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet’e yakınlaştırılabileceği üzerine kafa yorulması gerektiğini belirtti.

Saygı duruşunun ardından, Türk bayraklarının dalgalandığı salonda hep birlikte andımız okundu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün görüntülerini içeren bir sinevizyon gösterisinin ardından, konuklar Berlin’in önde gelen müzisyenlerinden Engin Süelözgen’in müzik grubunun canlı müziği eşliğinde dans ettiler. Özellikle kadınların etkin görev aldığı ve Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıktıkları etkinlikte, konuklar gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler.

Cumhuriyet Balosuna katılımın çok yoğun olmasından dolayı bazı vatandaşlar Cumhuriyet Balosuna giremediler. Bu nedenle şu sözlere yer verildi, “Cumhuriyet Balosuna katılım çok yoğun oldu. Katılan herkese çok teşekkürler. Yer olmadığından kapıdan dönmek zorunda kalanlardan özür diliyoruz.” denildi.
Konuklar arasından TC Berlin Büyükelçiliği, Müsteşarı Ali İhsan İzbul, Geçmiş dönem CHP’nin sevilen isimlerinden Gazeteci ve TBMM 25. ve 26. Dönem CHP Milletvekili Barış Yarkadaş katıldı

Fotoğraflar için Mehmet Dedeoglu tarafından çekilmiştir.