CHP Avrupa GENÇLİK KAMPLARININ ikincisini düzenledi


Türkiye’nin 81 ilinde düzenlediği eğitim programlarını son yıllarda CHP Yurt Dışı Birlikleri’nde de gerçekleştiren CHP Parti Okulu, birincisini 7-8 Nisan 2018’de İsviçre’nin Bern Kantonu’nda düzenlediği Avrupa Gençlik Kampı’nın ikincisini 1-2 Aralık 2018 tarihlerinde Fransa’nın Bordeaux şehrinde tamamladı.

Avusturya, Fransa, Almanya ve İsviçre’den gençlerin katıldığı kampta iki gün boyunca Temel Siyasi Eğitimi gerçekleştirildi. Kampın eğitmenliklerini Prof. Dr. Aytuğ Atıcı ile birlikte Parti Okulu’nun Avrupa’da
yaşayan CHP’liler arasından yetiştirdiği genç eğitmenler Levent Halaç (Bordeaux/Fransa), İrem Ertürk (Paris/Fransa), Deniz Zülfükaroğlu (Fribourg/İsviçre) ve Onur Bal (Strasbourg/Fransa) yaptı. Gençlerin yoğun ve keyifli geçen programa aktif katılımı ve bilgi paylaşımları, eğitimin verimini artıran bir faktör oldu.

Kamp içerisinde ayrıca Fransa Bordeaux, Almanya Hannover ve İsviçre Bern Temel Siyasi Eğitimleri’nde tasarladıkları sosyal projeleri hayata geçiren katılımcılar ile Eğitici Eğitimleri’ni tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanan eğitmenlerin belgeleri; CHP Fransa Marsilya, Lyon, Bordeaux, Strasbourg, Nantes Birlik Başkanları ve Paris Onursal Başkanı’nın katıldığı bir törenle verildi.

CHP 2. Avrupa Gençlik Kampı’na dair görüşlerini ileten Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı “Atatürk’ün Cumhuriyeti neden gençlere emanet ettiğini bir kez daha anladım. Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençleri bu eğitim sayesinde partilerini daha yakından tanıdı, siyaseti daha iyi öğrendi, iletişim becerilerini artırdılar. Gençlerimizin Türkiye sevdalarını, Cumhuriyet Halk Partisi sevdalarını gözlerinden gördük. Onlarla gurur duyuyoruz.” dedi.

yorum