ÇELİK, “KİŞİYE ÖZEL TÜZÜK UYGULAMASI OLAMAZ”

Turan Çelik sosyal medya hesabı üzerinden, gerçekleri yazmaya devam ediyor. CHP Genel Merkez’e de gönderdiği yazıyı aynı zamanda sosyal medya hesabından da paylaştı yazısında Çelik, Program ve Parti Tüzüğünü bilerek çiğneyen Muharrem İnce’nin fakatsız ve amasız bir şekilde disipline sevk edilmesi, savunması alınması ve sonuçlarına göre Tüzük Kuralları uygulanmasını dile getirdi. 

Ayrıca Çelik, Bunun yapılmaması halinde, CHP İnce için bu kuralları işletmez ise, Partideki bugüne kadar disiplin suçu nedeniyle ihraç edilmiş kişilerin emsal göstererek partiyi dava etme yolları açılacağını belirti. “KİŞİYE ÖZEL TÜZÜK UYGULAMASI OLAMAZ, OLURSA O TÜZÜK ÇÖPE ATILMIŞ DEMEKTİR.” dedi.

Turan Çelik, “SONUÇ OLARAK; Bu duruma partiyi düşürmemek adına ya Chp deki tüm disiplin dosyaları işlemden kaldırılacak ya da Tüzüğün gereği yapılacaktır.” dedi.

Çelik’in açıklaması şu şekilde;

CHP GENEL MERKEZİNE

Parti içinde Hareket başlatmak nedir? Partinin boykot ettiği Tv kanalı elemanlarını eve çağırmak nedir? Chp içinde Rant Baronları var demek nedir? Konuşursam Chp yi yönetenler insan içine çıkamazlar demek nedir? Bütün Yandaş basın önünde Partinin kendisine en büyük parayı harcamasına rağmen bana ekonomik destek vermediler demek nedir?

Söyleyeyim :

Chp Tüzüğünün 68. (1) Maddesi Kesin çıkarma cezası gerektiren parti suçlarını açıklayan başlığın, a) bendi şöyle diyor. Programa, tüzük kurallarına, kurultay, yetkili organ ve grup kararlarına aykırı davranmak,

Ayrıca aynı Maddenin d) bendi şöyle, Partinin temel ilkelerine aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak,

Yani Tüzük açık ve net. Dolayısı ile Partinin tüm organlarında yer almış, Programı ve Tüzüğü en iyi bilmesi gereken kişi Muharrem İnce’dir.

Bu sebeple, Program ve Parti Tüzüğünü bilerek çiğneyen Muharrem İnce’nin fakatsız ve amasız bir şekilde disipline sevk edilmesi, savunması alınması ve sonuçlarına göre Tüzük Kuralları uygulanmalıdır.

Eğer Cumhuriyet Halk Partisi Muharrem İnce için bu kuralları işletmez ise, Partideki bugüne kadar disiplin suçu nedeniyle ihraç edilmiş kişilerin emsal göstererek partiyi dava etme yolları açılır.

SONUÇ OLARAK; Bu duruma partiyi düşürmemek adına ya Chp deki tüm disiplin dosyaları işlemden kaldırılacak ya da Tüzüğün gereği yapılacaktır.

KİŞİYE ÖZEL TÜZÜK UYGULAMASI OLAMAZ, OLURSA O TÜZÜK ÇÖPE ATILMIŞ DEMEKTİR.

Turan Çelik

Parti Genel Merkezine de aynı şekilde gönderilmiştir.