BURDUR’LU SEÇMENLERE ADETA UMUT AŞILIYOR

CHP Burdur İl Örgütü tüm Burdur’luları kucaklamaya devam ediyor. Bir yandan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve  CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut diğer yandan Merkez İlçe Başkanlığı ve Kadın Kolları Başkanlığı bölgede esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdürüyor.

Halkın sevgisiyle oldukça mutlu olan saha ekibi ve Burdur’un sevilen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur’lu seçmenlere adeta umut aşılıyor.

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça CHP’nin Belediye Başkanı ve adayı Ali Orkun Ercengiz çalışmalarını hızlandırırken bir yandan CHP İl örgütü saha çalışmalarına aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

CHP Burdur Belediye Başkanı ve Adayı Ali Orkun Ercengiz ve CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer ve ittifak ortakları İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan, İYİ Parti ilçe Başkanı Süleyman Seçer ile birlikte uyumlu bir şekilde saha çalışmalarını sürdürüyorlar ve vatandaşlarla bir araya geliyorlar.

Belediye Başkanı Ercengiz’in bir avantacı Burdur Halkının gönlünü kazanmış olması ve kuralı basit seçildiği günden buyana halka hizmet, hakka hizmet. Parti içinden ve dışından Başkan Ercengiz’e Burdur Halkı başkanının çalışmalarını başarılı buluyor. Benim şahsi düşüncem ve yapmış olduğum izlemler’den Başkan Ercengiz’in başarılı bir sonuç alacağına inanıyorum bunu sadece ben demiyorum sokağın nabzı da bunu söylüyor.

Gelelim saha çalışmalarına ben çoğu zaman saha çalışmalarına katılırım katılamadığım zaman sosyal medya hesapları üzerinden takip ederim. Burada çok eksiklerimiz var açıkça söylemem gerekirse partiye hiç emek vermeyip bir kez dahi saha çalışmalarına katılmayan insanlar görüyorum ne zaman seçim yaklaştı bu insanlar sosyal medya hesaplarından sanki kendilerini CHP’nin kurtarıcısı sanıyorlar.

Oysa partisi ve Başkanları Ercengiz’den hiç bir beklentisi olmayan arkadaşlarımız sahalarda bunların değerini bilmek lazım sadece övgü sözleri ile yalnız bırakmamak gerek. Sorulması gereken soru şu olması lazım Belediye başkanlığı seçimleri bittikten sonra da başarıya götüren insanlar kimlerdi denmesi gerekir yoksa yine aynı yüzler ile devam derseniz bunun sonucu iyiye gitmez.

Zaten şuan AK Parti Burdur’un çaresizliği ve şaşkınlığı şuradan beli olmadı mı sizce geçtiğim günlerde partisinin seçim çalışmalarına destek vermek ve düzenlenen mitinge katılmak üzere kentimize Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gelmişti o esnada başta Milletvekili Bayran Özçelik olmak üzere yalan yanlış bilgiler vererek yanlışa sürüklediler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilen yanlış bilgiler dillendirilirken, Cumhurbaşkanının konuşmasına Bayran Özçelik’in “çevreciler, eyvah, eyvah!” nidaları karıştı demsi Burdur Halkı tarafından bu ne rezalet sözleri ile tepki gördü.

Bu olayın farkına varan siyasi tecrübeli Başkan Ercengiz konu ile video ve görseller ile yanıt vererek olayı aydınlatmıştı ve olağan üstü bir başarıya daha imza atmıştı Burdur Halkı gözü önünde.