BURDUR’DA UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK!

Burdur Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

“Güvenlik güçlerimiz tarafından uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan,  kullanan şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalarda;

İl  merkezinde yakalanarak hakkında TCK 188. Maddesine Muhalefet (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçu kapsamında işlem yapılmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanan H.İ. isimli şahsa, uyuşturucu/uyarıcı madde sattığı tespit edilen H.D. isimli şahıs, 04.01.2020 günü yakalanmış, şahsın kullandığı çekici ve bu çekiciye bağlı dorsede yapılan aramada; 2,78 gram esrar maddesi ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımına yarayan çok sayıda aparat ile 1 adet ruhsatsız tüfek ele geçirilmiştir.

Yakalanan şüpheli H.D. isimli şahıs işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti suçu kapsamında tutuklanmıştır.

Ayrıca İlimizde bulunan F.A. isimli şahsa kargo vasıtasıyla gönderildiği anlaşılan paket içerisinde 8,80 gram esrar maddesi ele geçirilerek, paketi gönderdiği ve İstanbul ilinde ikamet ettiği tespit edilen S.K. isimli şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, F.A. isimli şahıs hakkında ise TCK 191. Maddesine Muhalefet (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçu kapsamında yapılan işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştır.”