BURDUR’DA ALİ ALTAY RÜZGARI ESTİ

Burdur Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında sahne alan Anadolu Rock Müziğinin güçlü sesi Ali Altay söylediği bir birinden güzel şarkılar ve sahne  performansıyla izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Altay, Neşet Ertaş, Cem Karaca, Barış Manço ve Edip Akbayram gibi usta isimlerin sevilen şarkılarını izleyiciler ile beraber seslendirdi.

Burdur Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yıldönümü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe Başta Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz olmak üzere, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, Belediye Başkan yardımcısı Ali Say, ADD Şube Başkanı Ümran Minas, Eğitim İş Şube Başkanı Erkan Putgül, CHP Belediye Meclis Üyeleri, CHP İl genel Meclis Üyeleri ve çok sayıda Burdurlu katıldı.

Burdur Belediyesi’nce her yıl yapılan 30 Ağustos Cumhuriyet yürüyüşü, Köprübaşı mevkiinden başladı. Belediye Bandosu eşliğinde başlayan yürüyüşe Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Köprübaşı’ndan Özgürlük ve demokrasi Meydanı’na kadar yapılan yürüyüşte 10. Yıl Marşı dillerden düşmedi. Yürüyüş boyunca evlerden, iş yerlerinden bayraklarla, alkışlarla yürüyüşe destek verildi. Yürüyüş kortejinin en önünde Belediye Bandosu, onun arkasında ellerinde Türk Bayraklı vatandaşlar yer aldı.

Bu yıl kutlamalar çerçevesinde 10 çocuk belediye tarafından sünnet ettirilirken Sanatçı Ali Altay’ın söylediği şarkılar katılanları coşturdu. Sanatçı Ali Altay’ın sahne aldığı konserde katılımcılar birbirinden güzel şarkılarla gönüllerince eğlendiler.

Konser öncesi konuşma yapan Başkan Ercengiz,  Sanatçı Ali Altay’ın seçim döneminde Başkan Ercengiz’e hediye ettiği şarkıyı hatırlatarak,  “Seçimde bu bize şarkıyı sürpriz yapmıştı. Gezerken hepimizin diline pelesenk oldu. Hakikaten içimizi ısıtan, beni size yaklaştıran, beni sizden koparmayan bir şarkıydı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Burdur’a sözümüz var. Biz bu kenti çağdaş, yaşanabilir, aydın, Atatürk’ün izinde bir kent yapacağız ve bu ülküden, bu amaçtan da vazgeçmeyeceğimizi söylemiştik. Elimizden geldiğince hiçbir zaman bundan taviz vermeyeceğiz. Ödün veremeyeceğiz. Çünkü bizim Atatürk’e sözümüz var. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı. Tam 97. yıl önce emperyalizmin Anadolu’nun böğrüne bir hançer gibi saplandığı günlerden sökülüp atılıp, İzmir’den denize dökülüp ve 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla bugüne kadar gelen bağımısız, aydın ve aydınlanacak Türkiye’nin başladığı gündür. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu yolda kanı canını, varını yoğunu dökmüş tüm Atalarımızın ruhları şad olusun. iyi ki onlar vardılar. Onlar var oldukları için biz bugün bu alanlardayız. Onlar var oldukları için biz bugün özgürüz, bireyiz, yurttaşız. Bununda farkındayız. İnşallah bir daha bu topraklara hiç bir şekilde ne dahili ne de harici ellerin girmesine hep birlikte izin vermeyeceğiz. Düşmanı içimizde olsa dışımızda da olsa söküp atacağız. Biz bir olacağız, birlik olacağız, beraber olacağız asla birbirimizi diğerinden ayırmayacağız. Sizleri saygıyla selamlıyorum. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Hepinizin bayramını bir kez daha kutluyorum.”dedi.