BURDUR SAAT 17.00 İTİBARIYLA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Corona virüs tedbirleri kapsamında 81 ilde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağı başlaması üzerine ilimiz Burdur’da saat 17:00 itibaren soka çıkma yasağı uygulandı. Sokak ve caddelerde Emniyet güçleri tarafından sıkı bir denetim başladı.
 
Sosyal medya hesabı üzerinden’de CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, “Bu mübarek Ramazan Bayramını böyle buruk yaşayacağız ama sağlığımız için önemli. Lütfen yetkili ve yöneticilerin uyarılarına kulak verin” dedi.
 
Arefeyi ve bayramın 3 gününü kapsayan sokağa çıkma yasağı başladı. Corona virüsü salgını mücadele kapsamında alınan 96 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması kararı, önceki yasaklardan farklı olarak 81 ilde geçerli olacak.
 
24 Mayıs Pazar, 25 Mayıs Pazartesi ve 26 Mayıs Salı günleri ise market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler tamamen kapalı olacak.Fırın, pastane ve tatlıcılar ise 23-24-25-26 Mayıs günlerinin tamamında hizmet verebilecek. Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılacak.
 
Başkan Şimşek’in yapmış olduğu paylaşım’da; “Saat 17.00 itibarıyla bugüne mahsus açık olan iş yerlerinin de kapanmasıyla birlikte Burdur tam anlamıyla sessizliğe büründü.Sokaklarda korna, siren, motor seslerinin yerini doğanın kendine has olan dingin sesi aldı.Sokak ve caddelerde Emniyet güçlerimiz tarafından sıkı bir denetim var.Bu mübarek Ramazan Bayramını böyle buruk yaşayacağız ama sağlığımız için önemli. Lütfen yetkili ve yöneticilerin uyarılarına kulak verin…”