BURDUR HALKI BÖYLE SAYGISIZLIK GÖRMEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut, dün akşam üzeri saat 17:00’de acil olarak basın mensupları aracılığı ile İl Binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Başkan Akbulut, 31 mart Genel seçimleri öncesi AK Parti tarafından eleştiri yapılan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in “40 projesinden 36’sını yapmadı” söylemlerine CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’tan yanıt geldi.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut,  toplantıda ayrıca “14 Mart Tıp Bayramı için Tıp emekçilerimizin masalarına sürpriz olarak bıraktığımız çiçeklerimiz AKP İl Başkanı Volkan Mengi’nin bir önceki gün hastaneye giderek talimatlar vermesi doğrultusunda masalardan toplatılmıştır.Buradan seslenmek istiyorum.Sizler bu halkın verdiği vergilerle maaş alan , bir siyasi partinin değil devletin yöneticileri konumundasınız.Herkese eşit mesafede olmalısınız”dedi.

Başkan Akbulut, 14 Mart 2019 Perşembe günü CHP il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında CHP  Burdur Belediye Başkanı ve Adayı Ercengiz’e sahip çıkarak belediye tarafından yapılan hizmet ve yatırımları bir bir anlattı.

Bastırılan “Geçmiş dönemin ardından” isimli kitapçıkta yer alan hizmet ve yatırımları basın mensupları ile paylaştı.  Başkan Akbulut “Neler yapılmış? Hep yapılmayanlardan bahsetmişler. Sizlerin huzurunda neler yapıldığını hatırlatmak istiyorum. 40 tane proje ürettiniz, 36 tanesini yapamadınız suçlamasıyla karşı karşıya bırakılıyoruz. 40 tane projeden 36’sını yapmayan belediye başkanımızı sanırım bu süreçte ödeyeceği 40 trilyon borçtan belediye başkanı olmadan önce haberinin olduğunu sanmıyorum. Yani sizlere de gösteriyorum devir alınan borç 54 milyon 317 bin, bu süreçte alınan borç 39 milyon 980 bin, kalan borcumuzda 23 milyon 716 bin TL. Bu süreçteki kasa mevduatımız 13 milyon 722 bin TL, ayrıca 40 milyon borcun dışında 5 yıllık dönemde 13 milyon 724 bin TL 5 yılda toplam kamulaştırma bedeli, ve 6 milyon 595 bin TL’de otogar yenileme beledi olarak ta ayrılmış durumdadır. Birimlerimizin ihtiyaçları da ortak akılla çözüldü. Temizlik ihaleleri artık hizmet alım yerine belediyemize kazdırdığımız araçlarımızla elde ettiğimiz tasarruf, yaklaşık 5 milyon TL. Çok iyi hatırlarsınız Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz göreve gelmeden önce 16 plakalı, 63 plakalı , 34 plakalı çöp kamyonları dolaşırken, bu işleri taşeron firmalar yaparken artık Burdur Belediyesi 15 plakalı kendi envanterindeki kayıtlı kamyonları ile kendi personeli ile çöp işini üstlenmektedir. Yapmaktadır, ve bu yaptığı işten dolayı da taşerona ödenen parayı hesap edersek, her yıl 5 milyonu Burdur Belediyesinde kaldığı açık ortadadır. Aynı şekilde çok amaçlı salon Cumhuriyet Yaşam Merkezi’nin bize toplam maliyeti, 6 milyon 313 bin TL oluyor. Yaptı dedikleri arasında sanıyorum Cumhuriyet Yaşam Merkezi’nde yer almamaktadır. O sahada gezdirdikleri, karne verdikleri projeler arasında. Yine bölgenin en büyük kampüsü Sultandere kampüsümüz hizmete girdi. Aynı şekilde Burdur Belediyesi kaynakları hoyratça harcanmayıp, tamamen Burdur Belediyesi’nin personelleri tarafından hizmet üretildi” dedi.

Konu ile CHP İl Başkan akbulutun yapmış olduğu açıklamayı video dan izleye bilirsiniz.