BURDUR DEVLET HASTANESİ PROJE TUTARI 230 MİLYON 040 BİN TL

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur İlinde ihalesi gerçekleşen Burdur Devlet Hastanesi ile ilgili Sağlık Bakanlığı bütçesinden ödenek ayrıldığını açıkladılar.

“BURDUR DEVLET HASTANESİ İNŞAATI’NA İLK ÖDENEK 25 MİLYON TL ”

Burdur Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili açıklamada bulunan Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “475 yatak kapasiteli Burdur Devlet Hastanesi yapım ihalesi Sağlık Bakanlığımız tarafından gerçekleştirildi. 19.02.2019 tarihli resmi gazete de yayınlanan Sağlık Bakanlığı yatırımları kapsamında Burdur Devlet Hastanemiz için ilk ödenek olarak 25 Milyon TL ayrıldı. Yeni Hastane projemizin proje tutarı 230 Milyon 040 Bin TL’dir.” açıklamasında bulundular.

“YENİ DEVLET HASTANESİNİ ARAŞTIRMA HASTANESİNE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞECEK”

Yeni Burdur Devlet Hastanesinin inşaatının tamamlanmasıyla Eğitim Araştırma Hastanesine dönüştürülmesi için gerekli çalışmaların gerçekleşeceğini belirten AK Parti Burdur Milletvekilleri Özçelik ve Uğur “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Burdur Mitinginde yakın süreçte inşaatı başlayacak olan Burdur Devlet Hastanemizin inşaatın tamamlanmasıyla Eğitim Araştırma Hastanesi olması için gerekli çalışmaların gerçekleştirileceği müjdesini verdi. İlimize kazandırılan ve kazandırılacak olan her projede imzası bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Burdurlu hemşerilerimiz adına şükranlarımızı sunarız.” şeklinde açıklamada bulundular.