Burdur Devlet Hastanesi Farkı

Bomba15‘in usta köşe yazarı Hasan Güraksu Yazdı… Teşekkür…

Sevgili okuyucularım yaşadıklarımı bir tespit olarak yazıyorum. Hikayemiz şu; Kayınbiraderim Mehmet Ekici İstanbulda yaşıyor. Hava Kuvvetlerinden emekli sözüm ona GATA da tedavi şansı olan bir hasta. Beyne pıhtı atması sonucu yutkunma bölgesi zarar gördüğü için önce burnumdan sonra da karnından beslenmesine karar veriliyor. Taburcu olan hasta şiddetli karın ağrısı ile tam 3 ayrı acil servise başvuruyor. Hepsinde de sıkıntı yok denilip evine gönderiliyor. Bize gelen bir telefonla Istanbul’a hareket ediyoruz. Son acil bölümüne sevgili Dr Ulaş Sağlam’ın telefonu üzerine hastaya yeniden tahlil istenmesine rağmen taburcu ediliyor.

TERCİH BURDUR DEVLET HASTANESİ

Bu arada hekim dostlarımızla görüşüyor ve hastayı Burdur Devlet Hastanesine getiriyoruz.

TEŞEKKÜRLER SAĞLIK ÇALIŞANLARINA

Kayınbiraderim Mehmet Ekici nın tedavisi Burdur Devlet Hastanesinde devam ediyor. Başından sonuna kadar yardımlarını esirgemeyen Dr. Engin Düz Dr Özlem Düz Dr Ulaş Saglam Dr Yunus Acar Enfeksiyon uzmanlarımız isimsiz kahramanlarımız hemşire ve kat personellerine teşekkür ediyorum. Bir kez daha anladık ki uzman hekimlerin döner sermaye istekleri son derece haklı. Hemşirelerin ve sağlık personelinin 3 yıldır döner sermaye almaması ayrı bir sorun.
Teşekkürler tüm sağlık personeline.

Halen tedavisi süren hastanın karnında yoğun bir apse nedeniyle Dr Yunus Acar ameliyata alıyor ve hala ciddiyetini koruyan hastanın uzun süre hastanede kalacağını öğreniyoruz.

Bunları neden yazdım sevgili okuyucular biliyormusunuz? Yukarıda belirtmiştim. Bir tespit yapıp İstanbul GATA dahil Araştırma Hastanelerinde hastaların aldığı tedavi ile Burdur Devlet Hastanesi nde alınan tedavi farkını görün diye.

Bir çok kez gündeme gelen Burdur Devlet Hastanesi uzman hekimlerinin döner sermaye dağıtımında adaletsizlik gerekçesi ve hastalara cerrahi malzeme alımında geç kalınması üzerine yazdık çizdik. Hekimlerin ne kadar haklı olduklarını bir hasta yakını olarak tespit ettim. Lütfen sizde empati yapın ve hekimler başta olmak üzere 3 yıldır döner sermaye alamayan diğer sağlık çalışanlarının ne kadar haklı olduklarını değerlendirin istedim.