Burdur Devlet Hastanesi “Artık Başka Şehirlerde Tedaviye Gidilmeyecek!”

Ülkemiz sağlık alanında emin adımlarla ilerlerken sağlık alanındaki güncel gelişmeler ve teknolojiler de Burdur Devlet Hastanesi sistemine entegre ediliyor.

Bu kapsamda Burdur Devlet Hastanesine son teknoloji ürünü yeni beyin cerrahi mikroskobu ve göz cerrahi mikroskobu kazandırıldı.
Hastane Başhekimi Dr. Mustafa Güngör “Finansmanı AB tarafından sağlanan ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Sıhhat projesi kapsamında Nöroşirurji Mikroskobu (Beyin Ameliyatı Mikroskobu) ve Oftalmik Cerrahi Mikroskobu (Göz Cerrahisi Mikroskobu) alımı gerçekleştirilmiş olup Burdurlu hemşerilerimizin hizmetine sunulmuştur.” dedi.

Açıklamasına devam eden Sayın Güngör, ‘’Hastanemize kazandırdığımız beyin cerrahi mikroskobu ve göz cerrahi mikroskobu sayesinde hasta ve hasta yakınlarımız başka illere gitmek zorunda kalmayacaklar. Beyin cerrahi mikroskobu sayesinde Mikrocerrahi ile bel fıtığı, boyun fıtığı, omurilik tümörleri, boyun bölgesi omurga kırıkları ameliyatları ile Mikroskobik Varikoselektomi ameliyatı yapılabilmektedir. Göz hastalıkları için hastanemiz ameliyathanesine kazandırılan gelişmiş ameliyat mikroskobu sayesinde çok daha yüksek kalitede görüntü elde edilebilmekte ve bu sayede ameliyatlar sırasında oluşabilecek problemler minimalize edilebilmektedir.

Hasta ve hasta yakınlarımızın kendi şehirlerinde bu imkâna sahip olmaları, hem şehrimiz hem de ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Hastanemizin her bakımdan daha donanımlı olması için imkânlarımız ölçüsünde çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Unutmayalım ki hepimiz bu hastalıklara yakalanabiliriz, bir yakınımız bu hastalıklarla mücadele edebilir. Bu yatırımlar sadece ülkemize şehrimize değil kendimize de yapılan yatırımlar. Bu teknolojiye hepimiz ihtiyaç duyabiliriz. Gelişen teknolojilerin ve yeni hizmet binasının Burdur’umuza kazandırılması noktasında çalışmalarımız devam edecektir’’ diye belirtti.