Burdur da tiyatro kültürü yaşatılmaya devam ediyor

Günümüzde eski değeri kalmayan tiyatro kültürü burdur ilimizde tüm özgünlüğü ile korunmaya yaşatılmaya devam ediyor her sezon birbirinden güzel oyun sergileyen ekip bu sefer bir günde iki oyun ile birlikte sahnelerini bizlerle paylaşıyorlar 26 mart Perşembe günü ( yetişkin oyunu) Saat 20.30 burdur öğretmen evi kültür merkezinde memleketim burdur adlı yöresel oyununu bizler için canlandıracaklar.

Aynı gün içerisinde Hep Birlikte Saat 18.30 adlı çocuk oyunu ile çocuklarımızın ve daha sonrasında siz ebeveynlerin güzel bir gün geçirmesi için yapılmış bir mini turne sizleri bekliyor.

Sahne oyunları hakkında https://instagram.com/burdursanattiyatrosu?igshid=1de15vzoww16h instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sadece burdur da yapılan oyunlar ile kısıtlı kalmayan ekip diğer tiyatro ekipleriyle de iş birliği yaparak ilimizde tiyatro kültürümüzün gelişmesi için çalışmalarına devam ediyor. 11 mart tarihinde oyuncu musun canım sen ? adlı sahne oyunu ile kuş adasındaki tiyatro ekibini burdur da ki sanat severlerle buluşturmak için çalışmalarına devam ediliyor.

2013 yılından bu yana tiyatronun çeşitli alanlarında fazlaca bireyin tiyatro alanında gelişmesine destek veren kurum yaş göz etmeksizin tiyatro eğitimlerine devam ediliyor.

Her bir tiyatro sezonu haziran ayında başlayıp ekim ayı gibi sona ermekte bu kadar kısıtlı zamanda her şeyiyle kendilerine ait yetişkinler için 2-5 çocuklarımız için 3-5 arasında oyunlar yazıp her seferinde birbirinden güzel oyunlar ile burdur ilinde tiyatro kültürünü yaşatmak için elinden gelen tüm çalışmalarını yapıyorlar.

Tüm bu oyunlardan ve eğitimlerinden yararlanmak isterseniz siz tiyatro severleri Burdur Sanat Tiyatrosuna davet ediyoruz.