BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN BİR İLK DAHA

Burdur Bahçeşehir Anadolu Lisesi Dil Grubu Öğrencileri bu yıl ilk kez Ankara’da 15-19 Aralık tarihleri arasında ODTÜ tarafından Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerin katılımıyla düzenlenen Model Birleşmiş Milletler (MUN) Konferansına katılacak.

Burdur Bahçeşehir basın açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“MUN Konferansları, dünyada ilk kez ‘Harvard University’ ve ‘National Model United Nations’- New York bünyesinde uygulanmaya başlamıştır. Her delegenin, bir ülkeyi temsil ettiği konferanslar genellikle Birleşmiş Milletler ’de bulunan komiteleri içerir ve ana dil İngilizcedir. Tipik bir Birleşmiş Milletler Konferansı şeklinde geçen MUN Konferanslarında; öğrenciler, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Silahsızlanma Komisyonu gibi alanlarda dünya gündeminde bulunan global sorunlara çözüm ararlar ve MUN Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletler’e gönderilir. Model Birleşmiş Milletler Konferansında kendilerine tanımlanan Nijerya ve Avustralya’nın diplomatik ve siyasi durumunu değerlendirecek öğrencilerimiz, ülkelerin içinde bulunduğu durumu da dinleyicilere İngilizce olarak aktaracaklar.

 

MUN Konferansı ile öğrencilerimiz açık fikirli, dünya barışı ve kardeşliğine dair fikir üretebilen, sorunların farkında ve değişimi gerçekleştirme cesaretine sahip ve hangi alanda olursa olsun geleceğin liderleri olma yolunda bir adım daha atmış oldular. Öğrencilerimize bu ilk konferanslarında tüm Burdur Bahçeşehir Koleji Ailesi olarak başarılar dileriz.”