Büğdüzlü Ahmet protez ayaklarına kavuştu

Geçtiğimiz yıl diyabete bağlı olarak ayaklarını kaybeden Ahmet Şahin Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in girişimleri ve bir hayırseverin katkılarıyla protez ayaklarına kavuştu. Ahmet Şahin yeni protez ayaklarıyla bir an önce yürümek egzersizlerine başladı.

Daha önce Burdur Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan Ahmet Şahin,  yakalandığı Şeker hastalığının ilerlemesi sonucu her iki ayağının da bir kısmını kaybetti. Uzun süredir yatağa mahkûm yaşamını devam ettiren Ahmet Şahin’e umut ışığı olan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, daha önce de kendisine akülü sandalye temin etmişti. Bunun yanında, bu tedavi süreci içerisinde yanında olacağını ve kendisine gerekli desteği sağlayacağının sözünü veren Başkan Ercengiz, söz verdiği gibi Ahmet Şahin’e bir hayır severin de katkılarıyla protez ayak temin etti.

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Onu bu zorlu yaşam mücadelesinde yalnız bırakmak istemedik. Bundan sonraki tedavi sürecinde de yanında olacağız. Her türlü ihtiyacını karşılamak için hepimiz seferberiz. Bu zorlu yolda Ahmet Şahin’in ve  annesi Halime Zorlu’nun yanında olacağız.”dedi ve anne Halime Zorlu’ya da bir ihtiyaçları olduğu zaman haberdar etmelerini istedi.