BŞK. ERCENGİZ,İL VE İLÇE ÖRGÜTÜ İLE ATA’NIN HUZURUNDA

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İL ve İlçe örgütü ile birlikte, Ankara’ya giderek Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı. Başkan Ercengiz ve CHP’liler Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’i ziyaret ettiler.

Başkan Ercengiz, beraberindeki il ilçe örgütü, il ve belediye meclis üyeleri ile birlikte, Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. Başkan Ercengiz’in, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu. Misakı Milli Kulesi’ne geçen Başkan Ercengiz, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.Başkan Ercengiz, Misakı Milli Kulesi’ndeki Anıtkabir Özel Defterine yazdığı yazıda, milli birlik ve beraberlik şuuruna değinmesi dikkat çekti. Başkan Ercengiz’in Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı;

“Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK!

1919’da yaktığınız bağımsızlık meşalesi hiç sönmeyecek. Yüz değil beş yüz yıl geçse de, içeride ve dışarıda düşmanımız belli ki hiç bitmeyecek. Bu yüzden her türlü düşmana karşı, her zaman uyanık olmak zorundayız. Bizlere emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileriyiz. Bizlere işaret ettiğiniz çağdaş uygarlıklar düzeyi için; gece gündüz demeden, durmadan çalışmak zorundayız.

Cumhuriyetin bizlere sağladığı seçme seçilme hakkı ile Manevi huzurunuzda; Anadolu’nun kadim kentlerinden olan Burdur’un Belediye Başkanı olarak bulunmaktan büyük onur ve şeref duyuyorum. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için, milli birlik ve beraberlik şuurunu hiç yitirmeden çalışma arkadaşlarımız ve örgütümüzle, Burdur halkının bize emanet ettiği şehrimizi, öncesinde olduğu gibi bir beş yıl daha yönetirken adaletli, ötekileştirmeyen, tüm yurttaşa eşit bir şekilde hizmet edeceğimize manevi huzurunuzda söz veriyorum. TÜRKİYE CUMHURİYETİ GÖSTERDİĞİNİZ HEDEFLERE DURMADAN YÜRÜYECEK İLELEBET PAYİDAR KALACAK EGEMENLİK DE KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN OLACAKTIR.”

Daha sonra Burdur CHP İl Örgütü, Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut bir araya gelerek partilerinin grup toplantısına katıldılar.