BŞK. ERCENGİZ AK PARTİ’YE YÜKLENDİ “Gerçekten samimi iseniz ispatlama zamanı”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 5 yıldır süren çabalarına nihayet karşılık bulduklarını ve işbirliği kültürünü nihayet hatırlattıklarını sosyal medya hesabı üzerinden yorumda bulundu. Başkan Ercengiz, “Keşke o elli milyon borcu bırakmasaydınız da borçsuz dertsiz ileri biyolojik arıtmayı Burdur’umuza kazandırsaydık.”dedi.

Başkan Ercengiz, “5 yıldır süren çabamıza nihayet karşılık bulduk! İşbirliği kültürünü nihayet hatırlattık. Tabi ki bu kadar gürültü patırtı olmasaydı yine “El ele” diyen olmazdı ama bu da bir gelişme 🙂 Onu yaptık bunu yaptık şunu yaptık değil “ şu sonucu aldık “ dememizi beklerdik. Herşeyden siyasi rant devşirme fikrini bir kenara bırakıp; nihayet “gelin bu gölü kurtaralım” çağrımıza siyasi de olsa kulak verdiniz. Sayfalar dolusu eylem planının bir damla su etmediğini nihayet panikle de olsa,korkuyla da olsa anladınız.” dedi.

Yorumunun devamında Başkan Ercengiz, Hafife aldığınız ne varsa bir anda sahiplenmeye başladınız çünkü yıllardır gözden çıkardığınız o göle ve göl kenarına neler yapıldığını yüce halkımız gözleriyle gördü. diyerek şöyle devam etti. “Bu güne kadar yapılan hiçbir etkinlikte maalesef yoktunuz çünkü alaycı bir tavırla şarkı türküyle göl kurtarılmaz dediniz! Şükürler olsun ki beş yıldır verdiğimiz mücadele ulusal basının ilgisini çekmeyi başardı ve neticede gerçekten gölün kuruduğunu anlatabildik. Eğer gerçekten iş birliği yapmak istiyorsanız öncelikle iki buçuk yıl önce imzasını attığım Avrupa Yatırım, Bankası kredisinin İlbank’tan çıkartılmasını sağlayın. Burdur’umuzun güzide ilçeleri için verdiğiniz müjdelerden birini de bir kere de Burdur’a verin de şehir merkezi halkı sevinsin.. Keşke o elli milyon borcu bırakmasaydınız da borçsuz dertsiz ileri biyolojik arıtmayı Burdur’umuza kazandırsaydık. Samimiyetinizi göreceğiz inşallah bu açıklamalarınızın ardında durur ve ilgili kurumları harekete geçirirsiniz. Bize eylem planı lazım ama eyleme dönecekse lazım aksi halde çocuk kandırır gibi onu yaptık bunu yaptıklar yemiyor halkımız.” yorumunda bulundu.

Başkan Ercengiz, “Haydi şimdi yıllardır yaptığınız çağrımıza kulak verme zamanı, gerçekten samimi iseniz ispatlama zamanı, saygı ve sevgiyle.” ifadelerini kulandı.