BŞK. AY İLE GÜNDEME DAİR YANITLAR

Cumhuriyet Halk Partisi Yeşilova İlçe Başkanı Ferdi Ay gündeme dair soruları yanıtladı.

Başkan Ay bundan 4-5 yıl öncesinde Salda Gölünün Türkiye’de ve dünyada tanınmaya başlandıktan sonra ve rant avcılarının iştahları kabardığını gördüklerini ifade ederek, “şunu söylemiştim; SALDA GÖLÜ BİR KAŞIKÇI ELMASIDIR ve kesinlikle ranta ve peşkeşe kurban edilmemesini halk olarak sahip çıkmamız gerektiğini belirtmiştim.” dedi.

CHP’nin Yeşilova ilçe Başkanı Ferdi Ay sözlerine şöyle devam etti;

“Bugün gelinen noktada siyasi iktidarın Chp’ li Belediyeleri cezalandırma ve yıpratma taktiği devam etmektedir, eşsiz gölümüz de bu davranıştan nasibini almaktadır. İlçemiz gündemi son yerel seçimlerden sonra sürekli hareketli. Önce Belediye Halk Plajındaki tesisimizi Millet Bahçesi projesi içine alarak yıkan daha sonra Kayadibi Mahallemizi Köy yapmak için kolları sıvayan bu zihniyet ne hak ne de hukuk tanıyarak halk iradesini yok saymaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Ay konuşmanın devamında, “Yeşilova Halkı inandığı değerler adına tarih boyunca mücadele eden bir topluluktur. Haksızlık karşısında Yeşilova Halkı her zaman dimdik ayakta durmuştur. Siz değerli basın mensuplarıyla zaten surekli olarak süreçleri değerlendirdik. Son olarak burada şunu söylemek istiyorum; Eğer rantçı eller Yeşilova’ nın üzerinden acilen çekilmezse Cumhuriyet Halk Partisi olarak her türlü eylem ve direniş haklarımızı kullanacağız. Ayrıca mesleğim itibariyle hukuki süreçleri de takip ediyorum. Bu hususta halkımız müsterih olsun.”dedi

Başkan Ay Yeni CHP ilçe Başkanlığı binası ile ilgilide;

“Uzun süredir kendi mülkiyetimizde olan şuan içinde bulunduğumuz yeni parti binamızın hazırlıklarında da artık sona geldik. Bu bina Yeşilova’ da Chp’ ye yeni bir soluk katacak. Mevcut binamızda genç ve kadınlarımıza yönelik düşündüğümüz yeni projelerimiz var. Bunları daha sonra sonra açıklayacağız. Özellikle okuma alışkanlığının kaybolduğu ülkemizde biz bunu Yeşilova’ da geri kazandıracağız.

Kitap ve Kırtasiyeci olarak ilçemizde esnaflık yapan yönetim kurulu üyemiz Şükrü Alpuğuz’ un büyük katkılarıyla ve bağışçı kişilerden oluşturduğumuz bir kitap köşemiz de var bu binada. Yeni binamız aynı zamanda kütüphane ve eğitim yuvası gibi de çalışacak. Parti binasında bulundurduğumuz siyasi, hikaye ve roman içeriğinde olan kitaplarımızı her yaştan halkımıza ücretsiz olarak temin edeceğiz. Ayda bir parti içi eğitimcilerimizi ilçemize davet ederek parti programlarımız ile ilgili eğitim toplantıları gerçekleştireceğiz.” dedi