“BÖYLE OLURSA KÜSMELER OLMAZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur’da 2019 yerel seçimlerine partiler bazında hazırlıklar devam ederken neler oluyor Burdur Gündem olarak biraz nabız yoklaması yaptık bu konuda.

Burdur’da İl Genel Meclis üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri içerisinde ön seçim olacak mı olmayacak mı tartışmaları devam ediyor.

Sözlerime şöyle başlamak istiyorum CHP üyeleri il Başkanını, ilçe başkanını, kurultay delegelerini hatta genel başkanı seçiyor’da ilinde ilçesinde il Genel Meclis üyesini ve Belediye Meclis üyesini mi seçemeyecek diye şimdiden Parti içinde huzursuzluklara yol açacağa benziyor.

2018 Yılı Haziran ayında yapılan Milletvekili  ve Cumhurbaşkanlığı seçimi biter bitmez biranda gözler 2019 mart ayında yapılacak  yerel seçimlerine odaklandık. Partinin Belediye Başkanlarını nasıl tespit edecek sorusu, gerek örgüt tarafından gerekse yazılı ve sözlü basın ve partiye gönül verenler arasında bir görüş ortaya atılmaya başlandı. Bende sizlere şahsi görüşümü sizlerle paylaşmak istedim.

Kimse kimseye küsmeden huzur içinde eleştirilere açık olmamız lazım öncelikle ben genelikle önseçim yapılmasına karşı değilim ama bir gerçek var ki bazı İlerde Belediye Başkanlarının önseçim’le gelmesine karşıyım nedenine gelince Halk Tarafından karşılık gören bir Belediye Başkanının sadece CHP kitlesinden değil tüm kesimden karşılık görmesi lazım yoksa bunu sadece önseçim ile seçtiğimiz an ve bu seçilen aday sadece kendi çapımızda karşılık gördüğü an bir Belediyeyi kazanmak mümkün değil.

Ama İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyelerinin önseçim ile seçilme sinede sıcak bakıyorum çok basit Burada Parti için’den sevilen insanları aday gösterme şansımız daha çok. Bu konuda üyeler tarafından adaylar seçildikleri zaman parti içinde ve dışında küsmelerin olmayacağının kanatın dayım.

Gelelim Partimiz için ilinde veya ilçesinde siyaset yapan arkadaşlarımız, gerek üyelerimiz gerek vatandaşlarımızın düğünlerine, cenazelerine iyi veya kötü günlerinde yanlarında yer alıyorlar emek ve zaman harcıyorlar. Partiye hiç bir katkısı olmayan ve hiç bir etkinliklerde yer almayan dışarıdan gelen arkadaşlar ne kimseyi tanıyor nede İle nede  ilçeye katkı koyuyor sadece “GELİP BEN ADAYIM DİYOR” Bu açıdan ön seçimin ne kadar isabetli ve yerinde bir karar olduğunun kanaatindeyim.

Şimdiden eğer önseçim yapılırsa ve yapılması en doğru karar İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyesi tüm adayların ön seçimi istemeleri ve desteklemeleri dileğiyle saygılarımı sunar herkese başarılar dilerim.