BAŞKAN AKBULUT “Belediyemiz şirketleri düzenli olarak denetimlerden geçmekte”

Nasıl Tüm CHP’li Belediyelerde olduğu gibi Burdur Belediye ait şirketlerin dede şeffaf, yasalara uygun, hesap veriliyor. Son günlerde Burdur Belediyesini hedef alarak aksini söyleyenlere Başkan Akbulut’dan sert tepki geldi.

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve bazı AK Parti yöneticilerinin de sosyal medya hesaplarından paylaştığı AK Parti Belediye Meclis Grubunun Belediye Şirketleri tarafımızda denetlensin önergesinin CHP’li Belediye Meclis üyelerince reddedildiği konu ile igili olarak bugün CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut yazılı bir açıklama yayınladı.

Başkan İzzet Akbulut, “2014 de Belediyeyi teslim aldığımızda Belediyeye ait Şirketlerde ki kayıp 5.5 Trilyonun hesabını veremeyenler bugün Şeffaf belediyecilikten söz eder olmuşlar.” dedi.

Başkan Akbulut şöyle devam etti, “Merak etmeyin bizim belediyecilik anlayışımız da her şey şeffaf, yasalara uygun, hesap verilebilir durumdadır. Şirket yöneticilerimizin aldıkları huzur hakkı yasaya uygundur, ama şirket kasasını belgesiz boşaltanlar bunu kavrayamamaktadırlar.” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra yazılı basın açıklamasında, “Belediyemiz şirketleri her yıl düzenli olarak denetimlerden geçmekte, ve çok şükür ki görevi devir aldığımız 2014 yılından bu yana Burdur halkının yüzünü yere eğdirecek hiç bir usulsüzlükle, bir suçlama ile karşı karşıya kalmamışlardır.Ülke genelindeki AKP belediyelerinin de aynı şeffaflıkta olduğu günleri görmek dileğiyle tüm kamuoyuna saygılarımı sunarım.” dedi.

2014 de Belediyeyi teslim aldığımızda Belediyeye ait Şirketlerde ki kayıp 5.5 Trilyonun hesabını veremeyenler bugün Şeffaf belediyecilikten söz eder olmuşlar.Merak etmeyin bizim belediyecilik anlayışımız da her şey şeffaf, yasalara uygun, hesap verilebilir durumdadır. Şirket yöneticilerimizin aldıkları huzur hakkı yasaya uygundur, ama şirket kasasını belgesiz boşaltanlar bunu kavrayamamaktadırlar. Belediyemiz şirketleri her yıl düzenli olarak denetimlerden geçmekte, ve çok şükür ki görevi devir aldığımız 2014 yılından bu yana Burdur halkının yüzünü yere eğdirecek hiç bir usulsüzlükle, bir suçlama ile karşı karşıya kalmamışlardır.Ülke genelindeki AKP belediyelerinin de aynı şeffaflıkta olduğu günleri görmek dileğiyle tüm kamuoyuna saygılarımı sunarım.

CHP İL BAŞKANI İZZET AKBULUT