BAŞKAN SÖNMEZ “SANAYİ SİTESİ ESNAFININ NE OLACAK HALİ?”

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yazılı bir açıklamada bulunarak Sanayi Sitesi’nde aylardır yaşanan altyapı çalışmalarının bitirilememesi nedeniyle esnafların ekonomik kriz döneminde bir hayli sıkıntılı günler yaşadığını dile getirdi.

Başkan Sönmez, açıklamasında “Sanayi Sitesi’nde aylar önce başlayan alt yapı çalışmaları, elektrik direklerinin yer altına alınması, drenajların yapılması, içme suyu şebekesinin yenilenmesi ve asfalt çalışmaları her esnafımızın olduğu gibi bizleri de memnun edecekti. Fakat aylardır bu çalışmaların bitirilememesi artık memnuniyet derecesinden çok zarar ziyan haline dönüşmüştür. Ülkede yaşanan ekonomik durgunluğun üzerine bitmeyen alt yapı çalışmalarıyla adeta esnaf kepenk kapatır hale gelmiş, siftah yapamadan işyerini kapatır hale gelmiştir. Yerel seçimlerden önce Bucak’ın aciliyeti olmayan, sırf seçim yatırımı diye ücra köşelere dökülen sıcak asfalt, Sanayi Sitesi’ne bir türlü dökülememiş, halkımız ve esnafımız bu konuda mağdur edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Sanayi Sitesi’nin ilçenin ekonomik lokomotifi olduğunun altını çizen İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, ” Aylardır bitirilemeyen bu çalışmaların sorumlusu kimdir acaba? Madem seçimden önce “yapacağız, edeceğiz” diye söz veriyorsunuz, neden hala bu çalışmaları bitiremediniz? Sanayi esnafının bu sıkıntısı ne zaman çözülecek? Esnaflar tozdan, çamurdan, su birikintilerinden ne zaman kurtulacak? Esnafın serzenişlerine hiç mi kulak vermiyorsunuz? Bunun sorumlusu kimdir?” sorularını yöneltirken, İYİ Parti olarak ilçemizde vatandaşın derdini, sıkıntısını, talebini dile getirmek ve çözüm önerileri sunmak için her zaman çalışma yapmaya devam edeceklerini bildirdi.