BAŞKAN ŞİMŞEK’DEN OKAN’IN AÇIKLAMASINA JET YANIT

CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, AK Parti Merkez ilçe başkanı Okan’ın 18 uygulaması açıklamasına jet yanıt verdi Başkan Şimşek, “Burdur Belediyesi Kurumsal yapısı itibarıyla Türkiye’ye birçok AKP’li Belediyenin örnek alması ve Halkın yararına yaptığı çalışmalarla her kesim tarafından takdir toplayıp, örnek olan bir Belediyedir.” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Şimşek açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“AKP Merkez İlçe Başkanı Sn. Hüseyin Okan’ın medyaya düşen 18 uygulaması açıklamasında “Bu işi Bucak Belediyesinden öğrenebilirsiniz” şeklinde talihsiz bir açıklaması olmuştur.

AKP yöneticisi arkadaşlarımız şunu iyi bilmelidir; Burdur Belediyesi Kurumsal yapısı itibarıyla Türkiye’ye birçok AKP’li Belediyenin örnek alması ve Halkın yararına yaptığı çalışmalarla her kesim tarafından takdir toplayıp, örnek olan bir Belediyedir. “Bucak Belediyesinden öğrenin” cümlesi AKP iktidarının aslında yine Burdur Merkezi ikinci plana attığının bir ispatıdır. Burdur Belediyesi yaptığı 18 uygulaması ile önümüzdeki 50 yılın resmi kurum bina alanları, yeşil alanları, sağlık alanları, açılacak yeni bulvarları, yeni yolları, yeni oluşacak ticari alanları gibi birçok alanı belirlemekte ve bunların çalışmalarını yapmaktadır. AKP İlçe Başkanı Sn. Okan’ın açıklamasının diğer bir bölümünde vatandaşımıza “Haklarınızı öğrenin itirazlarını ona göre yapın” demektedir. AKP iktidarı 18 yıldır yok etmeye çalıştığı adalet ve hukuk sistemini bugün hatırlamış olması ise ayrı bir noktadır. Elbette mağdur olduğunu düşünen vatandaşlarımız hukuki haklarını kullanacak ve itirazlarını yapacaklardır.

Yıllar önce İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi’nin de içinde olduğu şehir planlaması ve 18. Madde uygulamaları da yine aynı zihniyet tarafından reddedilmiş ve halk kışkırtılmaya çalışılmıştı. Fakat bugün İbrahim Zeki Burdurlu caddesinde oluşan ticari, konut ve yeşil alanlarında halkın yararına olan bu çalışmanın meyvelerini görüyoruz.

Bir beş yıl içerisinde açılacak yollar yapılacak düzenli imarlı yapılar ve kamu yatırımına uygun hale getirilmiş araziler vatandaşımızın bize olan sevgi saygı ve güveni daha da arttıracak olmasından AKP rahatsızdır. Bu nedenle de aslında genelinde olmayan bir rahatsızlığı genele yaymaya çalışıp yine ucuz siyaset yapmaktadır.

Samimiyetten söz etmişken size bir soru sorup samimiyetinizi de görmek istiyoruz; FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasında bizim oyumuz “Evet araştırılsın” olacak. Peki sizin iki milletvekiliniz de siyasi ayak bulunsun deyip “Evet” mi diyecekler yoksa genel kurul da hayır diyerek FETÖ ile mücadelede aynı tavra devam mı edecekler…”