BAŞKAN SAFA SÖNMEZ’İN BASIN AÇIKLAMASI

İYİ Parti Buak ilçe Başkanı Safa Sönmez yazılı basın açıklamasında bulundu ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Başkan Sönmek ayrıca Başka bir Bucak ve Türkiye olmadığını vurgulayarak  Gün birlik ve beraberlik günüdür dedi.
 
Diğer bir konuya da değinen Sönmez, Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın 2300 üyesi bulunan bir STK Başkanıyla POLEMİĞE girmesinide kınadığını belirtti. Başkan Sönemz, “Her ne kadar Pazar yeri dezenfekte edilmiş olsa bile Sayın oda başkanına ‘BİZ ÇALIŞIRKEN SİZ UYUYORDUNUZ’ demesi bile abestleiştikaldir, hiç yakışmamıştır.” ifadelerini kulandı.
 
Başkan Sönmez şu açıklamada bulundu;
 
 
Çinde başlayıp Ülkemizede maalesef giren Corona virüsü tüm Dünyayı etkisine alarak küresel bir vaka haline gelmiştir. İlçemiz başta olmak üzere ülkemiz genelinde bizlerin sağlığı için 7 gün 24 saat çalışma esasına göre büyük bir özveriyle görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızı tebrik ediyor ve teşekkürüde bir borç biliyoruz.
 
Yetkililerle yapmış olduğumuz görüşmeler çerçevesinde ilçemizde şuana kadar karantinaya alınan vatandaşlarımızın hiç birinde Corona virüsüne rastlanmadığı bilgisi tarafımıza bildirilmiş olup ayrıca Covid 19 testide ilçemizde sağlık kuruluşları tarafından yapıldığı yetkililerce tarafımıza bilgisi verilmiştir.
 
Diğer bir konuda dün yerel basında Belediye Başkanı Sayın Emrullah Ünal’ın 2300 üyesi bulunan bir STK Başkanıyla POLEMİĞE girmesinide esefle kınıyorum. Her ne kadar Pazar yeri dezenfekte edilmiş olsa bile Sayın oda başkanına ‘BİZ ÇALIŞIRKEN SİZ UYUYORDUNUZ’ demesi bile abestleiştikaldir, hiç yakışmamıştır.
 
Sonuç olarak oda Başkanımız üyelerine Belediye Başkanıda Bucak Halkımıza hizmet etmek için seçilmişlerdir. Yerel medyadada ifade edildiği gibi Oda Başkanımızın TELEFONUNU AÇMAMASI sonrasında Belediye Başkanımızın geriye dönmemesi 2000 üzerinde esnafımızı önemsememek anlamını taşır.Ayrıca Esnafımız ve Halkımızın sağlığına duyarlılığından dolayı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Yusuf Erdoğdu’ya da teşekkür ederiz.Buradan Sayın Belediye Başkanına siyasi polemik yerine Bucak halkının hem sağlığı hem güvenliği açısından üzerine düşen görevi yapmaya davet ediyoruz.
 
Ayrıca ülkemizin ve ilçemizin içinde bulunduğu bu zor süreçte ötekileştirici bir politika ve üslup yerine birleştirici bir siyaset yapmasını arzu ediyoruz.
 
Başka bir ‘BUCAK’ Başka bir ‘TÜRKİYE’ yok. Gün birlik ve beraberlik günüdür.