BAŞKAN SIDIKA OĞUZKAN’DAN AYŞE UĞURA TEPKİ ANINDA GELDİ

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan kadın kolları başkanı Ayşe Uğur,un bugün bir basın açıklaması üzerine anında cevap verdi Oğuzkan; “Hiçbir CHP üyesi baskı ve yönledirme ile hareket etmez. Böyle bir açıklamayı CHP üyelerine karşı hakaret olarak algılıyorum ve bunu şiddetle red ediyorum.” sözleri ile sert tepkisini gösterdi.

Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan,ın sosyal medya hesabı üzerinden açıklaması şöyle;

“Hiçbir CHP üyesi baskı ve yönledirme ile hareket etmez. Böyle bir açıklamayı CHP üyelerine karşı hakaret olarak algılıyorum ve bunu şiddetle red ediyorum. Parti MYK mızın almış olduğu karar neticesinde açıklanan seçim takvimine harfi harfiyen riayet ederek süreci yürütmekteyiz. Son derece şeffaf bir yönetim anlayışı içerisinde mahalle delegelerimizi demokratik bir ortamda seçimlerini gerçekleştirerek sürdürmekteyiz. Her parti üyemizin aday olma hakkına ise son derece saygılıyız. Mrk İlçe başkanlığına aday olan mevcut Kadın Kolları başkanımız Sayın Ayşe Uğurun aday olmasına olduğu gibi bugün adaylıktan çekilmiş olmasınada saygılıyız. Ancak adaylıktan çekilirken hem birlik beraberlikten bahsedip hemde delege seçimlerinde istediği sonuçları alamamış olmasından yola çıkarak üyeleri baskı ve müdahale ile oy vermiş gibi göstermesini hayret ve şaşkınlıkla karşıladım. Geçmiş dönemde yapılan mahalle delege seçimlerinde sandıklarda yapılan oyunları hepimiz hatırlıyoruz ve biliyoruz. Bunu yapan ekibin içinden biri olan Ayşe Uğurun şimdi ise yapmış olduğu bu açıklama, partinin birlik beraberliğini değil aksine partiyi dahada kötüleyen ve küçük düşüren bir açıklamadır. 
Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kalan mahalle ve köylerimizde delege seçimlerimizi aynı hassaiyet ve duyarlılıkla sürdüreceğiz. Amacımız Burdur’da yerel iktidarımızı sürdürmek ve partimizi genel iktidara taşımaktır. 
Saygılarımla…” Yorumda bulundu.