Başkan Kaval bir an önce küçük esnafa destek verilmesini istedi

Burdur Lokantacılar ve Pastacılar esnaf odası esnaf ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Üyelerin sorunlarını yerinde dinleyip çözüm üretmek için istişare yapıyor.

Başkan Kaval piyasanın rahatlaması için bazen, Devlet zamları geciktirip fiyatları kontrol altına almalı elektrik doğalgaz ve başlıca şişe sudan tutun Yağ, Salça, Un ambalaj malzemelerine gelen aşırı zamlardan dolayı sektörümüzün olumsuz etkiledi giderlerin vatandaşa yansımaması için çok mücadele etiklerini ama artan maliyetlerden dolayı fiyat tarifesi değişikliğine gideceğini aktaran Başkan Kaval Kurban Bayramından yeni çıkan vatandaşlarımız şimdiden okulların açılmasıyla birlikte Eğitim masraflarını karşılayacak olması ve gıda sektörümüzün olumsuz etkileneceğini aktardı.

Basınımızın aracılığı ile yetkililere seslenen Başkan Kaval esnaf teşkilatına kooperatifler aracılığı ile geçmiş dönemlerde olduğu gibi cansuyu adı altında düşük faizli kredilerin önünün açılması yetkililerden istedi.

Şu anki Bankalar arası kredi faizlerini 2.80 uyguladığını bu kredilerin tabiri caizse tefeci faizi olduğunu aktaran Başkan Kaval bir an önce küçük esnafımıza acilen destek verilmesini istedi.

Önümüzdeki kış döneminde küçük esnafımızın çoğunun haksız rekabet koşuluna dayanmayıp kepenk kapatacağını aktardı.