BAŞKAN ERCENGİZ’LE MARTIN SONU BAHAR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Martın Sonu Bahar’ sloganı ile yola çıktığı Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz kamuoyuna yeniden takdim etti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Spor Salonunda seçim bildirgesini açıkladı. Aday Tanıtım Toplantısında adaylarını da takdim eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başkan Ercengiz’i kamuoyuna tanıttı. Ankara’da düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısına Burdur’dan CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile CHP Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyesi Adayları katıldı. Büyük bir coşku ile yaşanan CHP Aday Tanıtım Toplantısında, CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başkan Ercengiz’i kamuoyuna tanıttı. İsminin okunması ile sahneye çıkan Başkan Ercengiz, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile tokalaştı.

Burdur’u örnek iller arasında takdim eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başkan Ercengiz’le birlikte fotoğraf çektirdi. Fotoğrafta Başkan Ercengiz’e CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker ve CHP İl Başkanı İzzet Akbulut eşlik etti.

CHP’NİN 12 MADDELİK SEÇİM BİLDİRGESİNİ AÇIKLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yerel yönetimlere ilişkin 12 maddelik bildirgeyi de açıkladı. Salona “Martın sonu bahar”, “Bir arada huzurlu yaşamak için halkçı belediyecilik” yazılı pankartlar asıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun salona gelmesiyle saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu adayların tanıtımı öncesi bir gösteri yaptı.

İŞTE CHP’NİN 12 MADDELİK SEÇİM MANİFESTOSU

“Biz ne istiyoruz, ne yapacağız? Bunları paylaşacağım” diyen Kılıçdaroğlu, 12 maddelik seçim bildirgesini de açıkladı.
Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan manifestonun maddeleri şöyle:

1- Hoşgörülü ve saygılı kentler: Kimsenin kimliğine, inancına bakmadan eşit davranacağız. Belediye başkanlarımız toplumun bütün değerlerine saygılı olacak. Hiçbir ayrımcılık yapmayacak.

 

2- Hakça paylaşan kentler: Rant bütün kentlerde vardır. Rantı hakça bölüştüğünüz zaman hiçbir sorun yoktur. Biz rantın hakça bölüşülmesini istiyoruz.

 

3- Hesap veren ve şeffaf yönetilen kentler: Biz halktan vergi topluyoruz, harcadığımız her kuruşun hesabını vermek namus borcumuzdur.

 

4- Yoksulluğu yenen kentler: Asgari ücret alan işçi kardeşlerime sesleniyorum. 1 Ocak 2019’dan itibaren asgari ücret 2 bin 200 liradır.

 

5- Üreten ve istihdam yaratan kentler: Bir kent her alanda üretmeli. Büyükşehirler kırsalla işbirliği yapmalı.

 

6- Yenilikçi ve akıllı kentler: İstanbullular Kadıköy’de, Beşiktaş’ta, Bakırköy’de, Sarıyer’de yaşamak isterim diyor. Buralarda insan sevgisi var.

 

7- Ulaşım sorunu: Bütün İstanbul’u yaşanabilir kent haline getireceğiz. Ulaşım ve altyapı sorunlarını çözeceğiz.

 

8- Nefes alan kentler: Beton ormanına dönüştü kentler. Bizim dışımızdaki canlılar da yok olmaya başladı.

 

9- Sosyal adaleti sağlayan kentler: Engelliler, yaşlılar için pozitif ayrımcılık yapacağız.

 

10- Kültür ve sanatı geliştiren kentler: Kentin bir kültürü vardır, sanatı vardır, sporu vardır yaşayacaksınız.

 

11- Doğa dostu kentler: Bizim dışımızdaki bütün canlıları koruyacağız, onları besleyeceğiz.

 

12- Mutlu şehirler: Tüm yurttaşlarımızla mutlu yaşamak istiyoruz, bu sözümüzün arkasında duracağız.”