BAŞKAN ERCENGİZ’DEN GENÇLERE UNUTULMAZ 19 MAYIS GECESİ

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz gençlere Burdur’a 19 Mayıs Kutlamaları kapsamında ünlü ve gençlerin çok sevdiği, Türk rock müziğinin son dönemde adından en çok bahsettiren Pera grubunu Burdur getirerek inanılmaz bir gece yaşattı.

Yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz hanımefendi, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, Burdur Belediye Başkan yardımcısı Ali Say, CHP Burdur İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgütleri, partililer ve çok sayıda Vatandaşlar katıldı.

Burdur Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle meşaleli Gençlik yürüyüşü ve sevilen Rock müzik grubu Pera konseri düzenlendi. Yürüyüşe katılan çok sayıda vatandaş, 10. Yıl Marşı okuyarak coşkuyla 19 Mayıs’ı kutladı.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in öncülük ettiği Meşaleli yürüyüşe, binlerce genç ve Burdurlu vatandaşlar katıldılar. Cumhuriyetine ve bayramına sahip çıkmak için bayram kutlamalarına katılan binlerce genç ve Burdur halkı, meşaleli yürüyüşün ardından Şeker Meydanı’nda sahne alan sevilen Rock müzik grubu Pera’nın şarkılarıyla bayram coşkusunu yaşadılar.

19 Mayıs Kutlamaları kapsamında Burdur’da sahne alan Pera grubu öğrencilere unutulmaz bir gece yaşattı. Türk rock müziğinin son dönemde adından en çok bahsettiren gruplarından Pera, performansıyla öğrencilere unutulmaz bir gece yaşattı. Elektronik ortamda en çok dinlenen gruplar arasında olan Pera’nın parçalarına öğrencilerin hep bir ağızdan telefonlarının ışıklarını açarak eşlik etmesi ise güzel görüntüler oluşturdu.

Başkanı  Ercengiz, “Çok değerli hemşerilerim , çok değerli arkadaşlarım. 100. Yıla da bu alan yakışırdı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. Yılına da, bu alanı doldurmak yakışırdı. Hepinize teşekkür ederim. Tam 100 yıl önce bugün Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk dinlenmemek üzere yola çıkmıştı. O yüzden de dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yılmaz demişti. Siperden sipere koştular, canlarını yok saydılar ve emperyalizme karşı dünya tarihinde ilk kez bağımsızlık savaşını kazanan bir devleti kurdular. Ruhları Şad, mekanları cennet olsun. Cephelerde geçen ömürlerin ardından kısacık kalan zaman dilimine, koca bir devlet kurup, bu devleti de bizlere ve siz gençlere emanet etti ve dedi ki; “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.” Kimi, “ Yunan galip gelseydi keşke” dedi. Kimisi “O, olmasaydı da olurdu” dedi. Ama Atatürk’ün torunları, Atatürk’ün evlatları bu Cumhuriyeti ilelebet ve sonsuza kadar koruyacaklar. Hepinize çok teşekkür ediyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum. İyi ki varsınız. sağ olun, var olun.” Şeklinde seslendi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Şeker Meydan’ında gerçekleşen konserde gençlere bayram coşkusunu yaşatan sevilen Rock müzik grubu Pera’ ya teşekkür ederek anmalık takdim etti.