BAŞKANIN YANINDA OLMAMIZDAN RAHATSIZ OLANLAR VARMIŞ

Burdur Gündem olarak daima Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yanında olduğumuzu okurlarımız biliyor bunu gizleyecek değiliz ne kadar tarafsız olsak’da. Ama bundan Parti içinde ve Parti dışında rahatsız olanlar olduğunu da biliyoruz kimsenin şüphesi olmasın doğrunun yanında olmak ve tarafsız bir habercilik anlayışımızdan asla pürüz vermeyeceğiz. Burdur Gündem tarafsız ve Doğru habercilik anlayışından asla vazgeçmeyecek.

Burdur Halkının sevilen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yine birleştirici olmaya devam ediyor Başkan Erengiz, “Son bir yıldır topyekün; tarafıma, çalışma arkadaşlarıma ve partime yapılan mesnetsiz saldırıları esefle kınıyorum.” dedi.

Ayrıca Başkan Ercengiz, “seçilmiş ya da atanmış mesai arkadaşlarımın her biri birbirinden değerlidir. Hiç birisin de mevki makam meraklısı olduğunu sanmıyorum” diyerek, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ferit Çelikbaş’ın Osman Kurt’un Belediye Başkanı seçilmesi durumunda Özel kalem Müdürü yapılacağı balonu şişirilerek personeliyle arasına kama sokma ve husumet yaratma ve buradan çıkar elde etme çabalarına da son noktayı koydu.

Başkan Ercengiz sosyal medya hesabı üzerinden, “Biz yurttaşımıza çalışmaya devam edeceğiz, ne ben ne de bir yakınım maksatlı ve hedef gösteren bir haber yaptıracak kadar küçülmeyiz. Son bir yıldır topyekün; tarafıma, çalışma arkadaşlarıma ve partime yapılan mesnetsiz saldırıları esefle kınıyorum. Seçim yaklaştıkça bu çirkinliklere ortak olmama adına sessiz kalacağız. İnsanları siyasi tercihleri açısından değerlendirmek ve bunun üzerinden sorgulamak yargılamak benim işim değildir. Bu kadar çok dedikodunun üretilmesi ve bunların tartışılması ancak üretkenliğin azaldığı durumlarda itibar görür.“yorumunda bulundu.

Başkan Ercengiz Yorumun devamında, “Bu dedikodular üzerinden pozisyon almaya çalışanlar ancak karanlıktaki kibrit alevi kadar aydınlanırlar. Her zaman söylediğim gibi; Burdurumuzun gelişimi için her türlü görüş,öneri ve eleştiriye açığız. Seçilmiş ya da atanmış mesai arkadaşlarımın her biri birbirinden değerlidir. Hiçbirisin de mevki makam meraklısı olduğunu sanmıyorum. Siyaset ve görev yaptığımız belediye kurumu ciddiyet isteyen takım çalışmasını gerektirir. Göreve geldiğimiz günden beri “mutlu birey mutlu Burdur” ilkesi ile hareket ederken hiçbir ilkesizliğe; ne siyasi ne kurumsal anlayışla taviz vermedik. Sorumluluğumuzun farkında olarak magazine aldırmadan her gün ilk günmüş gibi çalışmaya devam edeceğiz. Saygı ve sevgiyle…”dedi