BAŞKAN ERCENGİZ YİNE BAŞARIYA İMZA ATTI

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi ve Burdur Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi.

Köprü başından başlayan yürüyüşe CHP Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez ilçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, CHP Burdur İl Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, CHP Merkez ilçe Kadın Kolları Fatma Gerçeker, CHP Burdur İl ve İlçe Gençlik Kolları, CHP Belediye Meclis Üyeleri, CHP Burdur Genel meclis adayları, Partililer ve vatandaşlar katıldı. CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker il dışında partisinin çalışma programlarından  dolayı katılamadı.

Burdur Belediyesi ve CHP Burdur tarafından Yürüyüş için alanı dolduran katılımcılara Türk bayrağı dağıtıldı

Daha sonra,Türk Bayrağı ve Atatürk posterleriyle Cumhuriyet Yürüyüşü’ne katılan vatandaşlar, ‘Türkiye Laiktir Laik kalacak’, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Atatürk’e uzanan eller kırılsın’ sloganları attı, Onuncu Yıl Marşı’nı söyledi. Kortejin geçtiği yerlerde bazı vatandaşların alkışları ve çiçekler attığı gözlerden kaçmadı.

Burdur Belediyesinin her yıl düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kortej yürüyüşü, Köprübaşı mevkiinden başlayan kortej yürüyüşü cumhuriyet meydanında sona ererken, tüm katılımcılara, Oğuzhan Koç’un Saat 20:30 konseri ile coşku devam etti.

Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz şimdiye kadar Burdur’da her konserde katılımın yoğun olduğunu gözler önüne alırsak bugünkü Cumhuriyet konseri ile taçlandırdı Cumhuriyet meydanı ve çevresi sanat severler ile doluydu. Başkan Ercengiz, önderliğinde binlerce vatandaş ‘Andımız’ı her bir ağızdan tekrar etti. Başkan Ercengiz’in konuşmasından sonra Oğuzhan Koç Burdurlulara unutulmaz bir gece yaşatarak en sevilen şarkılarını seslendirdi.

Başarılı sanatçı söylediği şarkılarla Cumhuriyet Bayramında Burdur’lu gençleri coşturdu. Burdur Cumhuriyet Meydanında
gerçekleştirilen konserde sahne alan genç sanatçı Burdur ve Burdurluları coşturdu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel olan konserde Gençler keyifli saatler yaşadı. Unutulmayacak anların yaşandığı tarihi konserde söylediği şarkılarla keyifli anlar yaşatan Oğuzhan Koç, Burdur’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, izleyiciler arasından bir genç kızın Başkan Akbulut’a başkanım benim doğum günüm bugün demesi üzerine, Başkan Akbulut örnek bir davranış sergileyerek doğum günü olan kıza ve onun yanındaki kız arkadaşına kendisinin protokolde yer aldığı koltuğu vererek gençlere bir jest yapmış oldu.

 

Başkan Ercengiz, Oğuzhan Koç’a çiçek ve anmalık vererek teşekkür etti.