BAŞKAN ERCENGİZ SERAMİK SERGİSİ AÇILIŞINA KATILDI

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz bugün, Piribaşlar Evinde 6 bin yıllık tarihiyle Burdur Hacılar Köyünde başlatılan ateşte pişirilen toprağın kap- kacak olmasıyla yapılan seramikler ve çeşitli kaplar açılışını gerçekleştirdi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başda olmak üzere açılışa, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir ve BURDUR Baro Başkanı Ramazan Gedik yanı sıra Burdur Belediye Başkan yardımcısı Ali Say, daire müdürleri, birim amirleri, Belediye Meclis üyeler ve çok sayıda Vatandaşlar, sanatseverler katıldı.

 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz konuşmasında: “Birbirimizle uğraşmaktan dedikodu yapmaktan vazgeçelim. İş yapalım. Kim bu şehir için bir tuğla koyarsa Burdur’u ondan daha fazla seven yoktur. Kent belleği kazandırmalıyız.Ülke gündemi çok yoğun, çok çabuk değişiyor, Sanattan spordan kültürden bahsedelim. Yakında Piribaşlar konağı için bir müjdemiz olacak. Hacılar da 6 bin yıldan beri toprak pişirilerek kap-kacak oluyordu. Bunu biz geleneksel hale getirilen çalışmayı, kursları devam ettiriyoruz.  Belediye olarak sanata desteğimiz devam edecek. Bu seramik ve toprak işine bizden daha sonra başlayan belediyeler bugün uluslararası festivaller düzenleyip sanatçılar getiriyor.  Bu geleneğimizi yaşatmalıyız” diye konuştu.