BAŞKAN ERCENGİZ KONAK MAHALLESİ VATANDAŞLARI İLE BULUŞTU

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mahalle Buluşmaları kapsamında Konak Mahallesinde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mahalle Buluşmaları kapsamında Konak Mahallesinde yaşayan vatandaşlarla Big Vagon Kafe’de bir araya geldi.

Toplantıya Başta Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz hanımefendi olmak üzere, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Süleyman Seçer, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, CHP Yönetim Kurulu Üyeleri ve İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyesi Adayları ile Konak Mahallesi Muhtar Adayları katıldı. Başkan Ercengiz, konuşmasına görev süresi boyunca Burdur Belediyesi olarak tamamladıkları çalışmaları aktardı.

“YAPARSA BİZİM ALİ YAPAR” SLOGANI

Yerel seçimlere ‘Yaparsa Bizim Ali Yapar’ sloganı ile yürüdüklerini kaydeden Başkan Ercengiz, “Biz seçim kampanyamızda aslında 2014’te düşünmediğimiz bir sloganı Burdur’umuz bize yakıştırmıştı. ‘Bizim Ali, Bizim Eczacı, Bizim mahallenin çocuğu’ gibi biz bu sloganı 2019 yerel seçimleri için yine halkımızın bize yakıştırdığı şekliyle ‘Yaparsa Bizim Ali Yapar’ şeklinde güncelledik çünkü yaptıklarımız ortada, Benim hemşerilerim, benim mahallelim, benim büyüklerim, benim Gadın Burdur’umun yaşayanları eğer beni bu görevde yeniden görmek isterse ki hizmet etmek adına, hizmetimizden eğer memnunsa, biz bir dönem daha Burdur için gece gündüz demeden çalışacağız. Biz iktidar partisinin belediye başkanı olmadan da iyi şeyler yapılabildiğini gösterdik. Örnekleri çok fazla, dönüp bakıldığında yalnızca belediyemiz değil, bir Aydın, İzmir, Eskişehir, Yalova ve Muğla Belediyesi, iktidar partisinin belediyesi olmadan şu anda Türkiye’de marka sıralaması içinde Türkiye’nin sürekli en üst basamaklarında yer alan belediyeleri oldu, Cumhuriyet Halk Partili belediyeler, insanların yaşamak istediği yerler oldu çünkü biz binaların değil, insanları mutlu edenin huzur olduğunu biliyoruz. Biz huzur vereceğiz, daha çok huzur sağlayacağız. Burdur’a gelen Burdur’dan gitmek istemeyecek ya da Burdurlu insanımız başka bir yere gitmek istemeyecek. Aslında Burdur’u buna doğru götürüyoruz. Farkındasınız eskiden hafta sonları bomboş olan Burdur, şimdi hafta sonları daha kalabalık hatta çevre illerden de zaman zaman misafir ağırlayan bir Burdur oldu. Biz huzur kentini yaratacağız, bu kentte insanlar, nefes alacak, özgürlüğü hissedecek, çoluğuyla çocuğuyla vakit geçirmekten keyif alacak ki bunun zaten yavaş yavaş yaşamaya başladık. Bu yüzden de Burdur’umuzu daha çok seviyoruz, Burdur’umuz için daha çok çaba sarf ediyoruz. Bu dönem çok daha keyifli yaşam alanları yaratacağız” ifadelerini kullandı.

“ARTIK VATANDAŞIMIZ SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİ İLİKLERİNE KADAR HİSSEDECEK”

1 Nisan sabahı halkın teveccühünü görmesi halinde yeni dönemde vatandaşların sosyal demokrat belediyeciliği iliklerine kadar hissedeceğini vurgulayan Ali Orkun Ercengiz, “1 Nisan sabahı halkımızın teveccühü yine benden yana olursa, bizler planladığımız şekilde Burdur’un geleceğini yaratmaya devam edeceğiz. Bizim için devam eden projelerin üzerine yenileri konulmuş ve borç stoku azaltılmış daha çok yatırıma yönlendirilmiş, vatandaşımızın ihtiyacını merkeze koymuş bir anlayışla yeni dönemde değişimi daha hızlı hissettireceğiz. Burdur halkımızın teveccühü bizden yana olmazsa, Burdur’umuzun Ali’si, bizim eczacısı olarak, halkın eczacısı olarak yine Burdur için çalışmaya devam edeceğim. Bizim için belediye başkanlığı bir görev, biz bu görevi aşk ile Burdur sevdasıyla yapıyoruz. Burdur’un kendi evladı olarak görev yapıyor, ölünüzde dirinizde burada olduğumuzu ifade ediyor, bu kente verdiğimiz sözlerin arkasında da duruyoruz. Önemli olan doğru zamanda doğru şeyleri yapabilmektir. Biz 2014-2019 döneminde Burdur adına kolay kolay yanlış yapmadık, hem kaynakları doğru kullandık, bir taraftan borç öderken, bir taraftan da yatırım yaptık, bir taraftan envanterimizi ve belediye bütçesini güçlendirirken, diğer taraftan da emekçisinin alın terini ödeyebilen, sosyal güvenlik kurumuna borcu olmayan, sokaktaki esnafı üzemeyen, vatandaşına huzur veren ve rahatlatan bir belediyecilik anlayışı ile çağdaş bir kenti yaratmaya çalıştık. Vatandaşımızın sosyal demokrat belediyeciliği iliklerine kadar hissettireceğimiz, yeni bir dönem başlıyor ve Burdur halkımız, gerek belediye hizmetlerinde gerekse belediyeye ait şirketlerin ürettiği hizmetlerde farkı daha çok hissedecek. Biz vatandaşımıza önce insan arkasından birey olarak bakıyoruz. Belediyeciliği ranta teslim etmeden, halktan aldığını, halka veren ve yaptığı hizmetleri ve işleri hesap verilebilir şekilde tutan anlayışımızla ilk günkü Burdur sevdamıza, Burdur Belediyeciliğine devam edeceğiz çünkü halkımıza sözümüz var, çocuklara sözümüz var, gençlere, emeklilere, yaşlılara, doğaya ve hayvanlarımıza sözümüz var. Bu kente sözümüz var” açıklamasında bulundu. Büyük alkış alan Başkan Ercengiz, konuşmasının devamında vatandaşların isteklerini dinleyerek, sorularını yanıtladı.