BAŞKAN ERCENGİZ İLE ÖZEL RÖPORTAJ

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in kent merkezinde gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından kurumsal haber olarak servis edilen haber metninin farklı mecralara çekildiği ve CHP il Başkanı İzzet Akbulut’un da bu konuda yaptığı açıklamayı, bazı kaynaklar tarafından farklı şekilde kullanılması neticesinde doğrusunu başkanımıza sorduk. 
 
Burdur Belediyesi Basın Bürosu tarafından kurumsal olarak servis edilen haberin ardından Sosyal Medya hesaplarında ve basında yer alan asılsız haberlere ilişkin Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ederek, hem kahvesini içtik hem de konu hakkında kendisiye söyleşi yaptık. 
 
Sayın Başkanım, İl Başkanımız ile birlikte gerçekleştirdiğiniz ziyaretlerin maksadı neydi?  Ziyarette neler yaşandı?
 
– İl Başkanımız İzzet Akbulut, yeni açılan iş yerlerine birlikte ziyaret etme konusunda bir teklifte bulundu. Memnuniyetimi ifade edip, sabah saatlerinden itibaren yaklaşık 2 – 3 saat Gazi Caddesi, Atatürk Caddesi ve İstasyon Caddesi üzerinde yeniden açılan kafe ve restoranlara hayırlı işler dileyerek vatandaşımızın herhangi bir sorunu olup olmadığını kendilerinden dinlememek istedik. Hatta dezenfeksiyon çalışmalarını da yerinde inceleyerek, vatandaşımızın en steril koşullarda hizmet almasının önemini vurguladık. Geçen 3 aylık süre içerisinde Burdur’un salgınla etkin mücadelesinde tüm kamu, kurum ve kuruluşları ve valimiz ile birlikte mücadele ettiğimizi, bu mücadele karşılığında da Burdur’umuzun oldukça temiz kaldığını, salgın karşısında iyi bir noktada olduğunu esnaflarla görüştük, paylaştık. Bu konudaki esnafımızın bize olan teşekkürlerini duyduk bizzat. Akabinde de ziyaretimizi sonlandırdık. 
 
Sayın Başkanım ziyaret sonrası durum nedir? 
 
-Akşam üstü ise Burdur Belediyesi Basın Bürosu’ndan kurumsal bir metin ile haber servisi yapıldı. Herhangi bir art niyet yoktu. Basın büromuz kurumsal kimliğimizi baz alarak, haber metninde yalnızca kurum yetkililerine yer verdi.  Hiçbir art niyet söz konusu değildir. Kaldı ki kişisel hesabımdan, il Başkanımız İzzet Akbulut ile ziyaretlerimizi gerçekleştirdiğimize dair paylaşımlarımı yaptım. Neticesinde sosyal medya hesaplarında bir takım paylaşımlar başlayınca, böyle bir çekişmenin ya da böyle bir örgüt içi mücadelenin mümkün olmadığını belirtmek adına düzeltme haberi dahi yayınlandı. Cumhuriyet Halk Partisinin yerelde ve genelde yükselişine tahammül edemeyenler ve 2019 seçiminde beklemedikleri önemli bir yenilgiye uğrayan kişi ve kuruluşlar bunu fırsata çevirmeye çalışarak Cumhuriyet Halk Partisi örgütü içerisinde sanki bir sorun varmış gibi göstermeye çalıştı. 
 
Sayın Başkanım son olarak sizinde düşüncenizi almak istiyorum. 
 
– İl Başkanı, İlçe Başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, her bir örgütümüz kendi görevini, örgütümüzün içindeki her bir yetkili,  kurum- kuruluş,  kişi  kendi görevini en iyi şekilde yapmaktadır. Bizler de bizim örgüt ve parti anlayışımızda, bizim örgütçülük anlayışımızda kimse kimseye biat etmez. Herkes kendi görevini yapar, görev tanımları içerisinde de kimse kimsenin görevine dahil olmaz. belediye başkanı belediye başkanıdır,  il başkanı il başkanıdır,  ilçe başkanı ilçe başkanıdır. Aramızdaki en önemli güç, saygı ve sevgi bağıdır. Bunu da kimsenin bölmesine, kırmasına izin vermeyiz herkes müsterih olsun.  Cumhuriyet Halk Partisi’nde çok ses vardır, ama tek yürektir.