Başkan Ercengiz, Genel Başkan Kılıcdaroğlu ile görüştü

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile video konferans üzerinden “COVID-19 hakkında görüştü.
 
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 9 ilin belediye başkanları ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla video konferans üzerinden “COVID-19” toplantısı yapıldı. Başkan Ercengiz, Video konferans yöntemi ile yapılan toplantıda Burdur’da alınan tedbirler ve yürütülen çalışmalarla ilgili Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu bilgilendirdi.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 9 İlin belediye başkanı ile gerçekleşen video konferansta gerçekleşen görüşmelerle ilgili detaylar aktaran Başkan Ercengiz, “Bugün saat 14:00’da, Genel Başkanımızın Sayın Kılıçdaroğlu başkanlığında 9 il belediye Başkanı olarak görüntülü videonferans üzerinden bir toplantı gerçekleştirdik. Koronavirüs salgını öncesinde ve devam eden süreçte yapılanlar ve yapılması gerekenleri hep birlikte konuştuk. Sayın genel bakanımıza da ilimizde ya da illerimizde yapılanları aktararak, bundan sonraki süreci de birlikte takip ettiğimizi ifade ettik.
 
“Tecrübe Paylaşımı Önemli”
 
Diğer belediyeler ile birlikte yapılan çalışmalar hakkında da görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Başkan Ercengiz, “Özellikle CHP’li belediyeler olarak tecrübe paylaşımına önem veriyoruz. Zira birimizin düşünemediğini bir başka arkadaşımızın düşünmesi gayet doğal ve muhtemeldir. Bu anlamda da yapılan toplantı, bir tecrübe aktarımı ve bir diğer belediyeye yapılmayanlar konusunda bir hatırlatma niteliğinde olduğunu söyleyebilirim. Bizler partizan kimliklerimizi, siyasetçi kimliklerimizi bir kenara bırakarak halkın sağlığını önceliğimize alıp, partili, partisiz her yurttaşımızın sağlığından kendimizi sorumlu tutarak, ilimizin, beldemizin, yörelerimizin daha sağlıklı ortamda yaşatılabilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. İnşallah koronavirüsüne karşı, beldelerimizde verdiğimiz mücadelenin sonucunda, beldelerimize sağlık getireceğine inanıyoruz. Bu dönemi de en az kayıp ve hasarla atlatarak, bundan sonraki süreçte yine normal, aydınlık günlere dönebilmeyi umut ediyoruz.” Şeklinde konuştu.