BAŞKAN AKBULUT’DAN YANIT GECİKMEDİ “Merak ettiniz açıklayayım”

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Haber sitesi Bomba 15’in haberine yanıtsız kalmadı ve sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi, Çok saygıdeğer haber editörü arkadaşımız öncelikle oran orantıyı yanlış kurmuşsunuz; Geçmiş dönem il başkanımız kendi partili Belediye Başkanına mı hassasiyet göstermiştir ki gözler bende olsun.” dedi.

Bomba 15 haber sitesi neyi gündeme taşımıştı kısaca göz atalım, “Ali Orkun Ercengiz’in CHP’den Burdur Belediye Başkan Adayı olduğu 2014 yılında, Ak Partili Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya’ya karşı yaptığı amansız muhalefetle isminden çok söz ettiren CHP’nin Eski İl Başkanı Süleyman Erman’ın o dönemde yaptığı çağrı günlerce konuşulmuştu.” bu sözlere yer verilmişti.

Yerel Basın Haber Sitesin devamını linkten okuya bilirsiniz. Bomba 15

CHP Burdur İl Başkanının sosyal medya hesabı üzerinden yanıtı şöyle;

Çok saygıdeğer haber editörü arkadaşımız öncelikle oran orantıyı yanlış kurmuşsunuz; Geçmiş dönem il başkanımız kendi partili Belediye Başkanına mı hassasiyet göstermiştir ki gözler bende olsun. Ama madem düşüncelerimi merak ettiniz açıklayayım; Bizim Belediye Başkanımız sadece seçim öncesi değil göreve geldiğinden beri sosyal yardımlar ve projeler kapsamında halkımız yararına bu tarz çalışmaları yapmıştır. Hodrimeydan demiştik ya; Akp belediye başkan adayı yapmadığını iddia ediyorsa bu konuda da Belediye Başkanımız canlı yayında akp belediye başkan adayına belgeleriyle cevap vermeye hazırdır. Benimde yüksek müsadenizle sizlere bir sorum olacak. Akp yıllardır devletin parasını her seçim öncesi sosyal yardım yapıyoruz diyerek harcama yaparken hiç haberleriniz de yer verdiniz mi? Örneğin 23 haziranda yaz günü kömür dağıtırken iktidar yetkililerine gözünüzü çevirdiniz mi? Saygılarımla…”