BAŞKAN AKBULUT TAKDİR BURDUR HALKININDIR

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut İl binasında düzenlediği basın açıklamasında, AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’un da ortak olduğu, Burdur Yüzbaşı Maruf Kışlası karşısında bulunan, 1972 ve 1986 yıllarında hazırlanan İmar Planı değişikliğinde yeşil alan olarak ayrılan, 2012 yılında kamulaştırma kararı çıkarılan, ancak üzerinde Kurt Petrol işletmesinin bulunduğu kamu alanı için açıklamalarda bulundu.
Başkan Akbulut, AK Parti’lilerin ve Başkan adaylarının, Belediye Başkan yardımcısı Ali Say’ın satın almış olduğu Belediye ile alakası olmayan arazi ile ilgili rant sağladığı iddialarını dillerine doladıklarını belirt. 31 mart yerel seçimlere günler kala, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut gündeme dair çarpıcı açıklamada bulundu.
 
Başkan Akbulut, “AK Parti Belediye Başkan Adayı olan Deniz Kurt, Kurt Petrol’ün içerisinde bulunduğu ve yeşil alan olarak belirlenmiş yerde faaliyetlerini sürdürüyorlar. Bizler mümkün olduğu kadar siyasi üslubumuzu bozmadan, sertleştirmeden çalışmalarımıza devam etmek için çok gayret gösterdik” dedi.
 
AK Parti’lilerin ve Başkan adaylarının, Belediye Başkan yardımcısı Ali Say’ın satın almış olduğu Belediye ile alakası olmayan arazi ile ilgili rant sağladığı iddialarını dillerine doladıklarını belirten Başkan Akbulut, “Bunları dillerinden hiç düşürmediler. Ben bu bağlamda 1972 ve 1986 yıllarında hazırlanan imar planında da park olarak geçen alan ile ilgili de konuşmak istiyorum. Ben bu süreçte ticari faaliyet yapan AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’a burada bir rant elde edip etmediği konusunda bir suçlamada ve söylemde bulunmayacağım. Tamamen bu konunun takdiri Burdur halkınındır. AK Parti Başkan Adayı Kurt’a önce bir sorum daha sonra bir önerim olacak. Sorum şu; Belediye başkan adaylığına çıkma sebebi bu yeşil alanla bir alakası var mı? Eğer bir millet bahçesi yapılacaksa böyle bir yeşil alan üzerinde yapmayı düşünürler mi? 2012 yılında da burası revizyon imar çalışmaları esnasında park alanından çıkarılması talep edilmiş. Dönemin belediye meclisinde. ‘Karayolları kavşak noktasında akaryakıt istasyonu kararı verilebilmesi mevzuat açısından uygun olmadığından park alanı olarak kalmasına karar verilmiştir” ifadelerini kullandı.