BAKİ VAROL BURDUR MERKEZ İLÇE ÜYELERİ İLE BULUŞTU.

Büyük heyecan başladı yarın yapılacak olan seçimde Yüksek Seçim Kurulu görevlileri huzurunda yarın toplam 383 üye oy kullanacak. Mevcut Başkan Yılmaz Başar ile bir önceki dönem Başkanı Baki Varol yaptıkları açıklamalarla Burdur Ticaret Borsası seçimlerinde adaylıklarını kamuoyuna duyurmuşlardı. 
Yüksek Seçim Kurulu görevlileri huzurunda yarın yapılacak seçimlerde oy verme işlemi saat 09.00’da başlayacak, 17.00 sona erecek. Resmi Gazete’de yayımlanarak Tüm oda ve borsaların, 2017 Ekim ayında başlayıp 2017 Kasım’da tamamlanması gereken organ seçimleri Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe girmişti. Buna göre, tüm oda ve borsaların bu yılın ekimde başlayıp kasımda tamamlanması gereken organ seçimlerinin Nisan 2018 ayında yapılması, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının ilgili yazısı üzerine Bakanlar Kurulunca kararlaştırılmıştı. Bu karar üzerine çalışmalarına başlayan Burdur Ticaret Borsası seçimlerinin 15 Nisan 2018 Pazar günü yapılması kararlaştırılmıştı.
 15 Nisan 2018 günü yapılacak olan Burdur Ticaret Borsası Seçimlerinde Başkanlık için adaylığa aday olan Eski Burdur Ticaret Borsası Başkanı ve VAROLLAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Baki Varol; bu akşam Serenler Tepesi Varollar Restorantta Burdur Merkez İlçede bulunan Burdur Ticaret Borsası üyelerine yemekli toplantı düzenledi.

Yemekli Toplantıya Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi Üyeleri, Eski Ziraat Odası Başkanlarından Kemal Kubilay, Eski Borsa Başkanlarından Kadir Gönülaçar, Kırmızı Et birliği Başkanı Turan Çayır, Osman Kısaoğlu, kooperatif Başkanları, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, Tüccar ve İşadamları ile 120 kadar Üye katıldılar.

Yemekli toplantıda; Başkan adayı Baki Varol’un, görev yaptığı 13,5 senelik süre içerisinde yaptıklarını, yaptığı özelleştirmeleri, Borsa’nın TOBB içindeki saygın hale getirilen yeri konusundaki konuşmasının ardından yapılan konuşmalarda; Burdur Ticaret Borsasının içerisinde bulunduğu boşluk, mevcut yönetimdeki Meclis Üyelerinin diğer iki aday ile hareket ettikleri ve halen yönetimde oldukları halde birbirlerine yaptıkları suçlamalar dile getirilerek, Burdur ticaret Borsasının içerisinde bulunduğu bu olumsuzlukların Baki Varol’un Başkan seçilmesi ile son bulacağı ve Burdur’u birlikte tek yumruk hale getirebilecek, Burdur Şeker Fabrikasının Burdur’a kazandırılmasını sağlayacak ismin Baki Varol olduğu dile getirildi.