BAGEV’DE YENİ DÖNEM, YENİ UFUKLAR

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı’nın (BAGEV) geçtiğimiz yılın Aralık ayındaki Olağan Genel Kurulu sonrası yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin BAGEV Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.
 
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Akdeniz Belediyeler Birliği, Akdeniz Üniversitesi, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Deniz Ticaret Odası, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği, Antalya Ticaret Borsası, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Ticaret Borsası, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası, Isparta Ticaret Borsası, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2000 yılında kurulan Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı’nın yeni Başkanı Davut Çetin, Başkan Yardımcısı da Yusuf Keyik oldu.
 
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ın 2009 yılından bu yana yürüttüğü BAGEV Başkanlığını devralan Davut Çetin, BAGEV’in Batı Akdeniz’in kalkınması açısından çok önemli bir misyona sahip olduğunu dile getirdi. Antalya, Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar’ın BAGEV’in içine dahil olduğunu belirten Başkan Davut Çetin, “Bu kentler arasında birlikteliği arttırarak ortak projeler üretmeliyiz. Bölgenin ekonomik kalkınması için güç birliği oluşturmalı ve kentler arasında birbirimize destek olmalıyız” şeklinde konuştu.
 
BAGEV’in kuruluşundan bu yana 4 kenti birbirine daha da yakınlaştırdığını söyleyen BAGEV Başkanı Davut Çetin, “Vakfımız, kurulduğu 2000 yılından bu yana Batı Akdeniz için pek çok önemli çalışmaya imza atmış bulunmakta. Bu çalışmalara imza atan bugüne kadarki tüm yönetim kurullarına teşekkür ediyorum. 2009 yılından bugüne Başkanlık görevini yapan ve BAGEV vizyonunu aldığı noktadan çok daha ileriye taşıyan Ali Çandır Başkanımıza da özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Umarım bundan sonra da bizler aldığımız bayrağı daha yukarıya taşıyacağız” dedi.
 
BAGEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik de birlik ve beraberlik içerisinde hayata geçirilecek projelere dikkat çeken konuşmasında “Yönetim Kurulu Toplantımızda yeni görev ve sorumluluklarımızı belirledik. BAGEV Yönetimi olarak misyonumuz Antalya, Burdur, Isparta ve Afyonkarahisar illerini kapsayan bölge projeleridir. Yönetimimiz çeşitli alanlarda işbirliğimizi pekiştirmek, avantajlarımızı görüşmek ve ekonomik konularda istişarelerde bulunmak üzere toplandı. Daha önceleri görüş alışverişi yaptığımız, girişimlerde bulunduğumuz bazı projelerin detaylarını görüşmek üzere de faydalı bir toplantı gerçekleştirdik. BAGEV olarak bölge ekonomimizi daha üst seviyelere taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bölgesel projelerde ortak akıl kullanarak, birlikte hareket edeceğiz. Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı yeni yönetiminin bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
BAGEV’in yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: BAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin (ATSO Yönetim Kurulu Başkanı)
 
BAGEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Keyik (BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı)
 
BAGEV Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Halil Bülbül (Antalya Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı)
 
BAGEV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Boztaş (MATSO Yönetim Kurulu Başkanı)
 
BAGEV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çetin (İMEAK Antalya DTO Şube Başkanı)
 
BAGEV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Adar (Isparta TB Başkanı)