ANNELER GÜNÜ MATİNESİNE KADINLARDAN YOĞUN İLGİ

8 Mayıs Anneler Günü nedeni ile Burdur Belediyesi tarafından, Cumhuriyet Yaşam Merkezinde Anneler Günü Matinesi düzenlendi.

Bu yılda yine Anneler Günü Matinesi yine yoğun ilgi gördü, Başkan Ercengiz,in sosyal belediyecilik anlayışı ile yürüttüğü çalışmalar, kadınların, çocukların ve engellilerin ihtiyaçlarının ön planda tutulduğu proje ve organizasyonları hız kesmeden devam ediyor.

Cumhuriyet Yaşam Merkezinde gerçekleşen etkinlik, Burdurlu annelerden oldukça yoğun katılım sağlandı ve kadınlar etkinliğde, Halk Müziği Sanatçısı Nurcan Altınok ile güzel bir gün geçirdiler.   

Düzenlenen Anneler Günü Matinesinin açılışına katılan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz Hanımefendi matineye katılan annelerin anneler gününü kutladı.

Başkan Ercengiz, “8 yıldır görev yapıyoruz. Burdur’un her alanında sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Ama şu bu günkü yaptığımız etkinlik bizim için çok kıymetli. Sizleri eğlendirmeye çalışıyor, sizlerle birlikte oluyoruz. Biz en büyük eğitimin evde başladığını biliyoruz. Sabah bir mesaj aldım sosyal medya hesabımdan. Doğurmuş yada doğuramamış olan, Bağrına basmış olan yada bağrına basamamış olan, bir başkasının doğurduğunu bağrına basabilen, yüreğinde vicdanında anneliği hisseden kim varsa onların anneler günü kutlu olsun. Analar var alim doğuruyor daha doğrusu doğurduğunu alim yapıyor, analar var maalesef doğurduğu zalim oluyor. Biz en büyük eğitimin evden başladığını biliyoruz. İyi bir annenin elinden yetişmiş bir evladın vatanına, milletine, ülkesine, insana, doğaya kısacası yaşayan yaşamayan ne varsa hiç kimseye ihanet etmeye şansı yok. Ben başta beni yetiştiren sevgili annem olmak üzere bugün bu salonda olan olamayan gelmek isteyip te gelemeyen ve Dünyanın her neresinde olursa olsun ellerinden öpüyorum. Baş tacımızdır. Sizlerin anneler gününüzü bir kez daha kutlarım. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.