AKŞENER, BUCAK’I UNUTMADI, TALİMATI VERDİ: “BUCAK’I GÜLZAR YAPIN”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, Bucak ilçesinden de bahsederek, “Fethiye’yi, Bucak’ı, Bodrum’u gülzar yapın”dedi.

Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, iç ve dış gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

31 Mart’taki yerel seçimlere değinen Akşener, milletin sandık güvenliği ile ilgili şüpheleri olduğunu söyledi. Bu konuda endişe edilecek bir durumun olmadığını belirten Akşener, sandık güvenliği konusunda gereken tedbirleri aldıklarını anlatarak, “Hem sandık güvenliği yazılımlarımız ve haberleşme sistemimizle hem de avukatlarımız ve sandık güvenliği ekiplerimizle vatandaşlarımızın oylarını koruyacağız. Kanunsuz işler yapmayı aklından geçiren varsa buyursun gelsin, cesareti varsa yapsın bakalım.” diye konuştu.

Türkiye’de 82 milyon vatandaşın hayat pahalılığıyla mücadele ettiğini belirten Akşener, “Ülkemizde beş kodamanın dışında herkesin derdi bu. Akşam iki saat televizyon izlesen iki de lamba yaksan 150 lira elektrik faturası geliyor. Fırın çalıştırmak artık lüks sayılıyor. Milletin derdi bu. Kombiye kazara elin değse 500 lira fatura kesiyorlar. Milletimiz geçmediği köprü, gitmediği hastane için beş müteahhide para ödüyor. Buradan bir kez daha ilan ediyorum; Türkiye sizin o beş müteahhidinizden büyüktür. Ayağınızı denk alın. Milletin kesesinden beslediğiniz yeter artık.” ifadesini kullandı.

Bazı bölgelerde hava şartları ve doğal felaketler nedeniyle tarım ürünlerinin zarar gördüğünü ve bunun da fiyatlara yansıyacağını vurgulayan Meral Akşener, şunları söyledi:

“Sebze ve meyve fiyatlarına halde yüzde 1, markette yüzde 8 KDV ekleniyor. Pazarı, marketi suçlayacağınıza bu darlıkta markette de KDV’yi yüzde 1’e indirin ki tezgahlar, raflar nefes alsın. Fiyatlar az da olsa iner. Hiç adım atmıyorlar, sonra da diyorlar ki suç pazarcıda, marketlerde. Genel bütçeden tarıma desteği düşüren siz, tarımda planlama yapmayıp bu keşmekeşe sebep olan siz, sonra çıkıp ülkenin esnafını suçlayan yine siz. Fırsatçılık yapanın tepesine binin elbette ama Türkiye’nin bütün esnaflarını da fırsatçılıkla itham etmeyin. Önce çiftçiyi rahatlatın, ardından esnafı. Bunu yapmazsanız mutfaktaki yangın daha da büyüyecek.”

Akşener, çiftçiye desteğin anayasal bir zorunluluk olduğunu, tarıma toplam bütçenin yüzde 1’i kadar destek verilmesi gerekirken, 2019’da bu oranın yüzde 0,38’de kaldığını, son 5 yılda çiftçinin hakkı olan 80 milyar liranın ödenmediğini dile getirdi.

Akşener, grup toplantısında okuduğu şiirle Bucak ilçesine de selamını gönderdi.Akşener, şu sözleri aktardı:
Ben de tüm adaylarımıza, tüm sevenlerimize sesleniyorum;

Siz Oğuz’un, Selçuk’un, Nurettin Zengi’nin, Selahattin’in, Ertuğrul’un, Mustafa Kemal’in torunlarısınız. Siz büyük Türk milletinin, cesur evlatlarısınız.

Orhan Gazi’ye verilen emir, sizin için de geçerli.

Mersin’i gülzar yapın.

Manisa’yı gülzar yapın.

Kocaeli’yi alın gülzar yapın.

Denizli’yi, Balıkesir’i gülzar yapın.

Elazığ’ı, Niğde’yi, Isparta’yı, Konya’yı, Gaziantep’i, Kayseri’yi, Samsun’u, Sakarya’yı, Erzurum’u, Trabzon’u, Afyon’u, Adıyaman’ı gülzar yapın.

Fethiye’yi, Bucak’ı, Bodrum’u gülzar yapın.

Belde, ilçe, il, büyükşehir ayırt etmeden, nereden adaysanız, alın ve gülzar yapın.

Çünkü milletimiz, ihanet edilmiş şehirlerde değil, gül bahçelerinde yaşamayı hak-ediyor.