AK PARTİ’DEN ŞEKER FABRİKASI KONUSUNDA AÇIKLAMA

AK Parti Burdur İl başkanlığı geçen Cumartesi günü, Burdur PANCAR Ekicileri Kooperatifinin organize ettiği, Şeker Fabrikası’nın geleceği için yapılan toplantıya ilişkin basına yazılı bir açıklama yaptı.
 
AK Parti İl Başkanlığının açıklaması şu şekilde;
 
BURDUR GELECEĞİ İÇİN BİR ARADA
Cumartesi günü Burdur PANCAR Ekicileri Kooperatifinin organize ettiği, Şeker Fabrikası’nın geleceği için yapılan toplantıya birçok STK’ların, siyasilerin ve iş adamların katılmaları Burdurluların artık Burdur’a sahip çıkacağının umudunu bizlere vermiş oldu.
 
Panko Kooperatif başkanı Nasuh Eroğuz ,  Milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Belediye Başkan’ı Ali Orkun Ercengiz , Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik’in açılış konuşmalarından sonra CHP Milletvekili  Mehmet Göker’in Burdur’umuz için elini taşın altına koymaktan kaçarak tekrar CHP’nin istemezükçü zihniyetini ortaya koyarak hiç kimsenin görüşünü dinlemeden, nezaketsizce, fikirlere saygı duymadan yine bulunduğu ortamı terk etmiştir. Burdur Belediye Başkanı  Ali Orkun Ercengiz’de Vekilin salonu terk etmesi üzerine tereddüt ederek salonu terk etmiş, bu tavırlarıyla Burdur’umuzla birlikte olmayı reddetmiştirler. Bir çok iş adamı bu birlikteliğin çok acil kurulmasını istediğini beyan etmiştir.
 
Özellikle Biz AK Parti Teşkilatları olarak TEKLİFİMİZ; ‘’Halka, İşçimize, Köylümüze, İşadamlarımıza açık bir BURDUR ŞEKER A.Ş. kurulmasıdır. Bizler kurulacak milli ve yerli sermayenin Burdur’da oluşacağına ve Burdur Şeker Fabrikamızın Burdur’umuza kazandıracağına inanıyoruz. Bu aşamada değerli Burdur Halkımızı, Belediye Başkanlarımızı, İş Adamlarımızı, tüm STK larımızı birlikte olmaya, hep birlikte elimizi taşın altına koymaya davet ediyoruz. Pazar günü ise Burdur Şeker Fabrikası için istişare toplantısının ikincisi yapılarak toplantıya destek olan herkese teşekkür ediyor, bu toplantıların Burdur’umuza hayırlar getireceğine inanıyoruz’’.
 
Zaman Burdur’umuz  için birlik olma zamanıdır… Kamuoyuna Saygılarımızla AK Parti Burdur İl Başkanlığı”