AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur,un 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Milli savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Yasin Uğur yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Toplumsal hayattaki bütün bireyler açısından tıbbın ve sağlık camiasının önemi tartışılmazdır. Canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin gerçekleştirdikleri özverili çalışmalara her zaman minnet duyduk. Kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Sağlık hizmetlerine yönelik yatırımları artırarak, sağlık hizmetleri kalitesini yükseltmek, bütün vatandaşlarımızın eşit koşullarda hizmetlerden yararlanmalarını sağlamak temel hedeflerimizdendir.

Sağlık alanında evrensel standartları yakalayan ülkemiz, bu alanda büyük reformlar gerçekleştirmiştir. Bilgi çağını yaşadığımız bu dönemde, tıpta yaşanan gelişmeleri yakından takip eden hastanelerimiz, üniversitelerimiz ve sağlık merkezlerimizin sayısı hızla artmaktadır. Sağlıkta geçmişe nazaran çağ atlayan Türkiye, uyguladığı politika ve geliştirilen modellerle Avrupa’ya hatta dünyaya bile örnek olmuştur. AK Parti hükümeti olarak son 17 yılda insan odaklı hizmetlerimizde en öncelik verdiğimiz sağlık sektöründe hastanelerin tek çatı altında toplanması, sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesi, hekim sayılarındaki artışın sağlanması ve 5 yıldızlı otel konforundaki hastanelerimizin
yapılması noktasında önemli çalışmalara imza atmıştır. En iyi yaşam koşullarını vatandaşlarımızla buluşturmak ve onların hayatları boyunca iyi bir yaşam sürmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu vesileyle bu uğurda görev yapan, tarihi yükümlülüklerimizin ve inancımızın gereği olarak dünyanın pek çok yerinde mazlum, darda ve zorda olanlara yönelik olarak yürütülen destek, tedavi ve rehabilitasyon çalışmalarına katılıp devletimizin, milletimizin şefkat ve yardım elini uzatan kıymetli doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız da dahil olmak üzere bütün hekimlerimiz ve sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, kendilerine görevlerinde üstün
başarılar, sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi.